1. Anasayfa
  2. Sağlık
Trendlerdeki Yazı

Sivilce Yapmayan Güneş Kremleri – Denemelisiniz! – 2023


0

Güneşten korunmak için en iyi yol şüphesiz güneş kremi kullanmaktır. Sadece güneşten değil sivilce yapmaması da önemlidir. Sivilce yapmayan güneş kremleri yaz aylarının vazgeçilmezi oluyor bu yüzden bizde sizler için araştırdığımız güneş kremlerini bu makalemizde yer verdik.

Birçok uzmana göre sadece yaz aylarında değil kış aylarında da güneş kremi kullanılmalıdır. Çünkü ne kadar güneş çok gözükmese dahi diğer zararlı ışınlardan ve keskin soğuğun yüzünüze vereceği zararlardan güneş kremi yardımı ile kurtulabilirsiniz. Güneş kremi seçimi yaparken doğru tercih yapmak son derece önemlidir.

İlk önceliğiniz güneş kreminin 50 faktörlü yani çok koruyucu olmasıdır bu özellikten sonra ise cildinize uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt tipinize uygun bir güneş kremi tercih etmemeniz durumunda yüzünüze bir faydası olmayacağı gibi aynı zamanda zararı da olacaktır.

Bazı güneş kremleri yağ bazları olmalarından ve içeriklerinden dolayı ciltte sivilce yapabilmektedir bu noktada sivilce yapmayan güneş kremi tercih etmek oldukça önemlidir. İşte sivilce yapmayan güneş kremi seçeneklerinden bazıları:

La Roche Posay Güneş Kremi

La Roche Posay, sivilce karşıtı ürünleri ile bilinen bir markadır. Eğer sivilce sorununuz varsa ya da güneş kremi kullandığınızda yüzünüzde sivilce çıkıyorsa La Roche Posay güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Yağlı ciltler, hassas ciltler ve diğer farklı cilt tipleri için ayrı ayrı güneş kremleri olması nedeni ile yüzünüze en uygununu seçerek sivilce sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

Solante Güneş Kremi

Güneş kremi solante konusunda güvenebileceğiniz markalardan biri de şüphesiz Solenta’dır. Solenta güneş kremi çeşitleri genellikle eczacılar ve cilt bakım uzmanları tarafından önerilen bir markadır. Sivilce yapmayan güneş kremi arıyorsanız mutlaka Solenta’nın ürünlerine de bakmalısınız. Ayrıca hassas ciltliyseniz yüzünüzü yıkadığınızda bile kızarma yaşıyorsanız bu yüzden yüzünüze her ürünü kullanamıyorsanız Solante sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Avene Güneş Kremi

Sivilce Yapmayan Güneş kremi arayanların ilk tercihlerinden birisi olan avene cleanance güneş kremi kategorisinde son derece fazla tercih edilmektedir. Yüzünüzde kullandığınız ürünlere dikkat ediyorsanız ve korumasının yanında cildinize zarar vermesin sivilce, kızarıklık, kabarıklık yapmasın istiyorsanız avene markasının güneş kremini mutlaka denemelisiniz.

Bioderma Güneş Kremi

Bioderma nemlendirici ve Güneş kremi konusunda son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir marka olan Bioderma sivilceye yatkın ciltler için önerilen bir üründür. Yüze doğal bir ışık katan Bioderma bu listede yer almalıydı. Güneş koruyuculuğu olarak da başarılı olmasının yanında fondöten görünümü veren renkli seçeneği ile de iyi bir seçenek olacaktır.

Sivilce Yapmayan Güneş Kremleri
Sivilce Yapmayan Güneş Kremleri

Vichy Güneş Kremi

Vichy leke karşıtı güneş kremi kullananlar oldukça güzel olduğunu dile getirmektedir. Ayrıca, Vichy markası ülkemizde son zamanlarda hızla popülerlik kazanmakta olan bir markadır. Koruyuculuk açısından ve cilt dostu olması açısından son derece önerilen bir güneş kremidir. Sivilce yapmayan güneş kremi kullanmak isteyenler Vichy’den memnun kaldığını belirtmektedir.

Dr. Rena Güneş Kremi

Eczanelerde ve kozmetik ürün satan yerlerde bulabileceğiniz Dr Rena güneş kremleri hem uygun fiyatı ile hem de ciltte herhangi bir yan etki göstermemesi nedeniyle çok tercih edilen bir üründür. Hem bir güneş kremine çok para harcama taraftarı değilseniz hem de cildimde sivilce ve kızarıklık gibi yan etkileri olmasın diyorsanız Dr. Rena güneş kremlerini tercih edebilirsiniz.

Sivilce yapmayan güneş kremi yazımızı burada bitirdik. Glikolik asidin faydaları hakkındaki içeriğimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir