Evde İdrarla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik testi pozitif resmi görmek hemen her kadının hayali arasında yer almaktadır. Kimi çiftler yıllar boyunca uğraşmasına rağmen pozitif resmi görememektedir. Bu nedenle uzman doktor kontrolünde çeşitli tedavilere başlangıç vermektedirler. Eğer siz de heyecanlıysanız ve uzun zamandır uğraşıyorsanız pozitif sonucu görmek için gebelik testi yapabilirsiniz. Evde basit ve ekonomik yöntemle yapabileceğiniz gebelik testleri size kolaylık sağlamaktadır. Ancak testi doğru yapmak ve sonucu doğru okumak büyük önem arz etmektedir. Evde idrarla gebelik testi nasıl yapılır? hep birlikte öğrenelim. Evde Gebelik Testi Tok Karnına Yapılır Mı? Gebelik testi ne zaman yapılır diye soran pek çok anne adayı bulunmaktadır. Ancak gebelik testinin ne zaman yapıldığının pek fazla önemi yoktur. Dolayısıyla testi isterseniz açken, isterseniz tok karnına olduğunuzda yapabilirsiniz. Aile hekimliği ve çeşitli sağlık kuruluşlarında yapılan kanla gebelik testinde olduğu gibi evde yapılan idrar testinde de herhangi bir şekilde sınırlama bulunmamaktadır. Gebelik Testi Hangi Saatlerde Yapılır? Gebelik testi sabah mı yapılmalı diye soran hanımlara […]

Gebelik testi pozitif resmi görmek hemen her kadının hayali arasında yer almaktadır. Kimi çiftler yıllar boyunca uğraşmasına rağmen pozitif resmi görememektedir. Bu nedenle uzman doktor kontrolünde çeşitli tedavilere başlangıç vermektedirler. Eğer siz de heyecanlıysanız ve uzun zamandır uğraşıyorsanız pozitif sonucu görmek için gebelik testi yapabilirsiniz. Evde basit ve ekonomik yöntemle yapabileceğiniz gebelik testleri size kolaylık sağlamaktadır. Ancak testi doğru yapmak ve sonucu doğru okumak büyük önem arz etmektedir. Evde idrarla gebelik testi nasıl yapılır? hep birlikte öğrenelim.

Evde Gebelik Testi Tok Karnına Yapılır Mı?

Gebelik testi ne zaman yapılır diye soran pek çok anne adayı bulunmaktadır. Ancak gebelik testinin ne zaman yapıldığının pek fazla önemi yoktur. Dolayısıyla testi isterseniz açken, isterseniz tok karnına olduğunuzda yapabilirsiniz. Aile hekimliği ve çeşitli sağlık kuruluşlarında yapılan kanla gebelik testinde olduğu gibi evde yapılan idrar testinde de herhangi bir şekilde sınırlama bulunmamaktadır.

Gebelik Testi Hangi Saatlerde Yapılır?

Gebelik testi sabah mı yapılmalı diye soran hanımlara aç ve tokluk açısından sınırlama olmadığı gibi saat açısından da sınırlama olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle ovulasyon testlerini yaparken saatler büyük önem taşımaktadır. Ancak gebelik testi yaparken saat sınırlaması açısından herhangi bir sorun yoktur. Testinizi eczaneden aldıktan sonra evinize gelip yapabilirsiniz. Testin poşetini açmadığınız sürece havayla temas etmeyeceğinden dolayı herhangi bozulma sorunu yaşanmamaktadır. Son kullanma tarihini geçirmediğiniz takdirde sabah, öğlen ya da akşam gibi saat sınırlaması bulunmamaktadır.

Eczaneden Alınan Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Erken gebelik testi nasıl yapılır ile sıradan idrar testleri nasıl yapılır sorularının yanıtları aynıdır. Dolayısıyla ister erken test alın, isterseniz sıradan test alın gebelik testlerini aşağıdaki aşamaya uyum sağlayarak uygulamalısınız…

  • Eczaneden testi alırken kesinlikle son kullanma tarihine dikkat etmeniz gerekmektedir. Son kullanma tarihi geçmeyen ürünleri satın alarak testi evinize getirebilirsiniz.
  • Bir kabın içerisine idrar boşaltmanız gerekiyor. İdrarın miktarı önemli değildir. 3-4 damla kadar idrar testin geçerliliği için yeterlidir.
  • İdrar testinin içerisinden damlalık çıkmaktadır. Kabın içerisinden damlalık yardımıyla idrarı alınız ve testteki idrar damlatma haznesine 3-4 damla idrar damlatınız.
  • İdrar testini sabit bir yere bırakarak sonucu bekleyiniz.

Evde Gebelik Testi En Doğru Nasıl Yapılır?

Tuz ile gebelik testi evde yapılan testler arasında yer almaktadır. Ancak herhangi bir şekilde geçerliliği bulunmamaktadır. Aynı şekilde karbonat ve limonla hamilelik testi yapılabilmektedir. Bu testlerin tamamı geçersiz, aldatıcı ve bilimsel olmayan testlerdir. Uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

En doğru testi evde idrarla gebelik testi nasıl yapılır kısmında açıkladığımız aşamaları takip ederek yapabilirsiniz. Ancak burada sonucu beklerken testin son kullanım tarihi geçmemesine rağmen bozuk olduğunu görebilirsiniz. Bozuk gebelik testi nasıl anlaşılır diyorsanız açıklayalım. İdrar testinin içerisinde C ve T bölgeleri bulunur. Hamile olsanız da olmasanız da C bölgesinde her zaman çizgi belirmelidir. C bölgesinde çizgi yoksa ya da T bölgesinde C bölgesinden önce çizgi çıktıysa test bozuktur, sonucuna inanmayınız.

  • Evde idrarla gebelik testi silik çizgi yanlışına kesinlikle kapılmayınız. İdrar testinize 3-4 damla idrar damlattıktan sonra 5 dakikada oluşan sonuca inanınız. T bölgesinde 5 dakika içerisinde herhangi bir çizgi belirmediyse hamile değilsiniz anlamına gelmektedir. 5 dakikadan sonra beliren silik, dağılmış ya da net çizgiler buharlaşma çizgisidir, hamilelik anlamına gelmez.

 

Benzer Yazılar

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? İşte Etkili Yöntemler! – 2023

Sağlık 7 gün önce

Diş ağrısı, oldukça rahatsız edici ve sık karşılaşılan bir sorundur. Özellikle gece uykunuzu bölen ve günlük aktivitelerinizi olumsuz etkileyen bu ağrı, hızlı bir şekilde tedavi edilmelidir. Neyse ki, diş ağrısıyla başa çıkmak için birçok etkili yöntem bulunmaktadır. Bu makalede, diş ağrısının nasıl geçebileceğine dair bilgilere ulaşacak ve sağlıklı bir ağız için önlemler alabileceksiniz.İçindekilerDoğal Yöntemlerle Diş Ağrısını GeçirmekTuzlu Su ile Gargara YapmakSoğuk Paket UygulamakKekik Yağı ile Masaj YapmakEvde Uygulanabilecek Diğer YöntemlerNane Yağı KullanmakDiş İpi KullanmakAğrı Kesici KullanmakProfesyonel Yardım Alma SüreçleriDiş Hekimi Randevusu AlmakProfesyonel Temizlik Yaptırmak Doğal Yöntemlerle Diş Ağrısını Geçirmek Tuzlu Su ile Gargara Yapmak Diş ağrısıyla başa çıkmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden ilki, tuzlu suyla gargara yapmaktır. Bir çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırın ve bu karışımla ağzınızı birkaç kez çalkalayın. Tuzlu su, ağrıyı hafifletebilir ve enfeksiyon riskini azaltabilir. Soğuk Paket Uygulamak Diş ağrısını hafifletmek için soğuk paket kullanabilirsiniz. Temiz bir bezi veya poşeti buzlu suya batırın ve […]

Rahim Dönmesi Nedir? – Güncel Bilgi – 2023

Sağlık 3 ay önce

Özellikle doğumdan sonra ortaya çıkan rahim pozisyonlarındaki bozukluklar, rahim dönmesi, sarkması gibi farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır.İçindekilerRahmin Arkaya Dönük OlmasıRahmin Vajinal Kanala Doğru İnmesiRahmin Vajinadan Dışarı Sarkması Rahmin Arkaya Dönük Olması Tıp dilinde rahim (uterus) ile vajina arasındaki açısal ilişki versiyon olarak adlandırılır. Vakalarda en çok görülen pozisyon bozukluğu retroversiyon olarak bilinen rahmin arkaya doğru devrilmesidir. Bu durumda rahim tamamen arkaya yatıp açıda da bükülme meydana gelebilir. Kadınların %10’unda görülen bir durumdur. Rahim arkaya dönük iken hareket kabiliyetinde sorun yok ise önemsizdir, fakat arkaya yapışık olması durumunda ciddiye alınması gereken bir problem söz konusudur. Doğum işlemi sırasında pelvis dokularının gevşemesi, yırtılması ile veya menopoz döneminde hormonların çekilmesi ile ortaya çıkan uterus (rahim) atrofisi ve bağlarının zayıflaması sonucu rahim dönmesi durumu ortaya çıkar. Bazı vakalarda hiçbir belirti ve şikâyete yol açmadığı halde, bazı vakalarda ise bel ağrısı, kabızlık, ağrılı adet görme (premenstruel dismenore) belirtileri görülür. Bu şekilde bir rahim yapısına sahip olan […]

Balkabağı Faydaları Neler?

Sağlık 4 ay önce

Balkabağı vücuda sağlamış olduğu zengin vitamin ve mineraller yönüyle genel sağlığı dengeler. İçerisindeki yüksek lif oranı ile beraber kolaylıkla hazmedebilmeyi sağlamaktadır.İçindekilerBalkabağının Barındırdığı VitaminlerBalkabağının Faydaları Nelerdir?Balkabağı Hangi Hastalığa İyi Gelir? Balkabağının Barındırdığı Vitaminler Kabağı vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. İçerisindeki lif oranı metobolizmanın rahat çalışabilmesini ve daha rahat hazmedebilmeyi destekler. Mevsiminde yetiştirildiğin de yüksek verim elde edilmesini sağlayan balkabağı, yemeklerde veya tatlısı yapılarak kullanılmaktadır. Balkabağı besleyicidir. İçerisinde bol miktarda; demir, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi elementleri barındırır. Turuncu rengi ile dikkat çeken balkabakları dünya genelinde bir sembol haline gelmiş ve yurtdışında Cadılar Bayramı olarak kutlanılan günde simgesel olarak kullanılmaktadır. Balkabağının Faydaları Nelerdir? Balkabağının faydaları oldukça fazladır. Tüketildiğinde vücudun kaybetmiş olduğu enerji dengesini yerine getiren balkabağı ülkemizde en çok Afyon ve Sakarya bölgelerinde yetişmektedir. Kış aylarında ve özellikle yılbaşı zamanlarında tatlı olarak tüketilmektedir. Balkabağının faydaları sırasıyla şu şekildedir: İçerisinde bulunan C vitamini vücudun kış aylarında kaybettiği direnci geri kazanabilmesini […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası