Glikolik Asidin Saymakla Bitmeyecek Faydaları

Son zamanların popüler cilt bakım ürünlerinden olan glikolik asit, hemen hemen her konuda cilde ve vücuda iyi gelmesi ile biliniyor. Pek çok mucizevi etkisi olan bu ürün dermatologlar, cilt bakım uzmanları, cildiyeler tarafından hastalara ısrarla tavsiye edilmektedir. Neredeyse her türlü cilt sorununu çözmesi ile popüler bir üründür. Çilek Bacak Çilek bacak sorunundan mustaripseniz ve yaptığınız tüm maskeler, peelingler hiçbir şekilde etki göstermiyorsa. Çilek görüntüsü olan bacaklarınızda glikolik asit kullanmalısınız. İlk kullanımdan itibaren faydasını göreceğiniz bu ürün yaklaşık birkaç ay içerisinde düzenli bakım desteği ile tamamen bu cilt sorununuzu çözüme kavuşturacaktır. Bir pamuk yardımı ile ya da direk saf şekilde uyguladığınız glikolik asidi iyice masaj yaparak cildinize yedirmelisiniz. Bu işlemi haftada 1 ya da duruma göre 2 kere gerçekleştirebilirsiniz. Akne Ergenlikte çıkan sivilceler başta olmak üzere, sıcaktan çıkan ağda sebebi ile çıkan sivilcelerde de kullanılması önerilmektedir. Özellikle aktif sivilceniz bulunuyorsa tek gecede söndürmekte, kurutmakta ya da küçültmektedir. Yüze glikolik asidi uygulamadan […]

Son zamanların popüler cilt bakım ürünlerinden olan glikolik asit, hemen hemen her konuda cilde ve vücuda iyi gelmesi ile biliniyor. Pek çok mucizevi etkisi olan bu ürün dermatologlar, cilt bakım uzmanları, cildiyeler tarafından hastalara ısrarla tavsiye edilmektedir. Neredeyse her türlü cilt sorununu çözmesi ile popüler bir üründür.

Çilek Bacak

Çilek bacak sorunundan mustaripseniz ve yaptığınız tüm maskeler, peelingler hiçbir şekilde etki göstermiyorsa. Çilek görüntüsü olan bacaklarınızda glikolik asit kullanmalısınız. İlk kullanımdan itibaren faydasını göreceğiniz bu ürün yaklaşık birkaç ay içerisinde düzenli bakım desteği ile tamamen bu cilt sorununuzu çözüme kavuşturacaktır.

Bir pamuk yardımı ile ya da direk saf şekilde uyguladığınız glikolik asidi iyice masaj yaparak cildinize yedirmelisiniz. Bu işlemi haftada 1 ya da duruma göre 2 kere gerçekleştirebilirsiniz.

Akne

Ergenlikte çıkan sivilceler başta olmak üzere, sıcaktan çıkan ağda sebebi ile çıkan sivilcelerde de kullanılması önerilmektedir. Özellikle aktif sivilceniz bulunuyorsa tek gecede söndürmekte, kurutmakta ya da küçültmektedir.

Yüze glikolik asidi uygulamadan önce mutlaka yüzünüzü iyice arındırmalısınız. Herhangi bir kalıntı kalmadığına emin olduktan sonra tonik olarak glikolik asidi kullanmalısınız. Ancak glikolik asit hassasiyet yaratabileceği için çok sık uygulanması önerilmemektedir. Haftada 2 ideal kullanım olarak görülmektedir. Yine de kullanırken bir cilt bakım uzmanından tavsiye alınmalıdır. Her yüz tipi için kullanım şekli ve sıklığı değişebilmektedir.

Siyah Nokta

Siyah noktalar özellikle yağlı ciltlerin ya da karma ciltlerin hatta kuru ciltlerin dahi ortak sorunudur. Burnun üzeri ve çene gibi kolay yağlanan bölgelerde sık görülen temizlense bile kısa sürede tekrar ortaya çıkan siyah noktalar düzenli glikolik asit kullanımı ile tamamen yok edilebilmektedir. Buhar uygulaması gibi gözenek açan bir uygulamadan sonra siyah nokta çıkan bölgeye glikolik asit uygulaması yapmak siyah noktaları kısa sürede yok edecektir.

Yağlı Saç

Yağlı saçlarınızdan şikâyetçiyseniz yıkandıktan sonra ertesi gün saçlarınız yağlanıyorsa saçlarınıza zarar vermeden glikolik asidi sürerek bakım yaptığınızda büyük oranda bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Banyodan sonra temiz nemli ıslak saçlarınızın dibine masaj yaparak sıkabilirsiniz.

Gözenekli Görünüm

Yüzünüzde gözenek gözenek bir görünüm varsa ve yaptığınız makyajlarda dahi pütür pütür bir görüntü oluşturuyorsa glikolik asit ile gözenekleri daraltabilirsiniz.

Güneş Lekesi

Güneş kremi ne kadar kullanılırsa kullanılsın bazı ciltlerde yüzde ve el üstü gibi bölgelerde son derece fazla çil güneş lekesi çıkmaktadır. Bu görüntü her yaz oluşuyor ve sizi rahatsız ediyorsa glikolik asidi ile bundan kurtulabilirsiniz. İlk kullanımdan itibaren lekelerinizde gözde görülür bir ton farkı olduğunu göreceksiniz.

Koltukaltı ve Dirsek Kararmaları

Çeşitli sebeplerden dolayı kararan koltukaltı ve dirseklerde glikolik asit uygulaması yaparak rengini açabilir kararmalardan kurtulabilirsiniz. Haftada 1 kere ovuşturarak glikolik asitin uygulamasını yaparsanız kararmaların azaldığını anlayacaksınız.

Glikolik asit hakkında yazdığımız içerik hoşunuza gittiyse saç kestirmeden kırıkları azaltmak konusunda yazdığımız içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? İşte Etkili Yöntemler! – 2023

Sağlık 7 gün önce

Diş ağrısı, oldukça rahatsız edici ve sık karşılaşılan bir sorundur. Özellikle gece uykunuzu bölen ve günlük aktivitelerinizi olumsuz etkileyen bu ağrı, hızlı bir şekilde tedavi edilmelidir. Neyse ki, diş ağrısıyla başa çıkmak için birçok etkili yöntem bulunmaktadır. Bu makalede, diş ağrısının nasıl geçebileceğine dair bilgilere ulaşacak ve sağlıklı bir ağız için önlemler alabileceksiniz.İçindekilerDoğal Yöntemlerle Diş Ağrısını GeçirmekTuzlu Su ile Gargara YapmakSoğuk Paket UygulamakKekik Yağı ile Masaj YapmakEvde Uygulanabilecek Diğer YöntemlerNane Yağı KullanmakDiş İpi KullanmakAğrı Kesici KullanmakProfesyonel Yardım Alma SüreçleriDiş Hekimi Randevusu AlmakProfesyonel Temizlik Yaptırmak Doğal Yöntemlerle Diş Ağrısını Geçirmek Tuzlu Su ile Gargara Yapmak Diş ağrısıyla başa çıkmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden ilki, tuzlu suyla gargara yapmaktır. Bir çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırın ve bu karışımla ağzınızı birkaç kez çalkalayın. Tuzlu su, ağrıyı hafifletebilir ve enfeksiyon riskini azaltabilir. Soğuk Paket Uygulamak Diş ağrısını hafifletmek için soğuk paket kullanabilirsiniz. Temiz bir bezi veya poşeti buzlu suya batırın ve […]

Rahim Dönmesi Nedir? – Güncel Bilgi – 2023

Sağlık 3 ay önce

Özellikle doğumdan sonra ortaya çıkan rahim pozisyonlarındaki bozukluklar, rahim dönmesi, sarkması gibi farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır.İçindekilerRahmin Arkaya Dönük OlmasıRahmin Vajinal Kanala Doğru İnmesiRahmin Vajinadan Dışarı Sarkması Rahmin Arkaya Dönük Olması Tıp dilinde rahim (uterus) ile vajina arasındaki açısal ilişki versiyon olarak adlandırılır. Vakalarda en çok görülen pozisyon bozukluğu retroversiyon olarak bilinen rahmin arkaya doğru devrilmesidir. Bu durumda rahim tamamen arkaya yatıp açıda da bükülme meydana gelebilir. Kadınların %10’unda görülen bir durumdur. Rahim arkaya dönük iken hareket kabiliyetinde sorun yok ise önemsizdir, fakat arkaya yapışık olması durumunda ciddiye alınması gereken bir problem söz konusudur. Doğum işlemi sırasında pelvis dokularının gevşemesi, yırtılması ile veya menopoz döneminde hormonların çekilmesi ile ortaya çıkan uterus (rahim) atrofisi ve bağlarının zayıflaması sonucu rahim dönmesi durumu ortaya çıkar. Bazı vakalarda hiçbir belirti ve şikâyete yol açmadığı halde, bazı vakalarda ise bel ağrısı, kabızlık, ağrılı adet görme (premenstruel dismenore) belirtileri görülür. Bu şekilde bir rahim yapısına sahip olan […]

Balkabağı Faydaları Neler?

Sağlık 4 ay önce

Balkabağı vücuda sağlamış olduğu zengin vitamin ve mineraller yönüyle genel sağlığı dengeler. İçerisindeki yüksek lif oranı ile beraber kolaylıkla hazmedebilmeyi sağlamaktadır.İçindekilerBalkabağının Barındırdığı VitaminlerBalkabağının Faydaları Nelerdir?Balkabağı Hangi Hastalığa İyi Gelir? Balkabağının Barındırdığı Vitaminler Kabağı vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. İçerisindeki lif oranı metobolizmanın rahat çalışabilmesini ve daha rahat hazmedebilmeyi destekler. Mevsiminde yetiştirildiğin de yüksek verim elde edilmesini sağlayan balkabağı, yemeklerde veya tatlısı yapılarak kullanılmaktadır. Balkabağı besleyicidir. İçerisinde bol miktarda; demir, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi elementleri barındırır. Turuncu rengi ile dikkat çeken balkabakları dünya genelinde bir sembol haline gelmiş ve yurtdışında Cadılar Bayramı olarak kutlanılan günde simgesel olarak kullanılmaktadır. Balkabağının Faydaları Nelerdir? Balkabağının faydaları oldukça fazladır. Tüketildiğinde vücudun kaybetmiş olduğu enerji dengesini yerine getiren balkabağı ülkemizde en çok Afyon ve Sakarya bölgelerinde yetişmektedir. Kış aylarında ve özellikle yılbaşı zamanlarında tatlı olarak tüketilmektedir. Balkabağının faydaları sırasıyla şu şekildedir: İçerisinde bulunan C vitamini vücudun kış aylarında kaybettiği direnci geri kazanabilmesini […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası