Burç Taşları Burçlara Göre Doğal Taşlar Nelerdir? – 2023

Burç taşları, burcunuzla yani dolayısıyla karakteriniz ve yaşantınızla en uyumlu taştır. Bu taşı yanınızda taşımanız ya da en azından meditasyonlarınızda kullanmanız sizi rahatlatacak ve birçok açıdan iyi şeyleri çekmenizi sağlayacaktır. Enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız burç taşları kullanarak enerjinizi ve auranızı yükseltebilirsiniz. Evrende her şeyin olduğu gibi her doğal taşın da kendine öz bir frekansı yani titreşimi bulunmaktadır. Fizik yasalarına göre kişi yaydığı enerjiyi kendine çekmektedir. Bu yüzden yüksek enerji yaymak son derece önemlidir. Doğal taşları kullanarak bunu elde edebilirsiniz. Doğal taşların yaydıkları farklı frekanslardan dolayı farklı özellikleri ve faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan yararlanmak için kişinin kendine en uygun doğal taşı seçmesi önemlidir. Kendinize en uygun doğal taşı seçmek için burcunuzdan ya da yükselen burcunuzdan yararlanabilirsiniz. Burçlar ve Burç Tarihleri Burç Tarih Oğlak 22 Aralık-19 Ocak Kova 20 Ocak-18 Şubat Balık 19 Şubat-20 Mart Koç 21 Mart-19 Nisan Boğa 20 Nisan-20 Mayıs İkizler 21 Mayıs-21 Haziran Yengeç 22 Haziran-22 Temmuz Aslan 23 […]

Burç taşları, burcunuzla yani dolayısıyla karakteriniz ve yaşantınızla en uyumlu taştır. Bu taşı yanınızda taşımanız ya da en azından meditasyonlarınızda kullanmanız sizi rahatlatacak ve birçok açıdan iyi şeyleri çekmenizi sağlayacaktır.

Enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız burç taşları kullanarak enerjinizi ve auranızı yükseltebilirsiniz. Evrende her şeyin olduğu gibi her doğal taşın da kendine öz bir frekansı yani titreşimi bulunmaktadır. Fizik yasalarına göre kişi yaydığı enerjiyi kendine çekmektedir. Bu yüzden yüksek enerji yaymak son derece önemlidir. Doğal taşları kullanarak bunu elde edebilirsiniz.

Doğal taşların yaydıkları farklı frekanslardan dolayı farklı özellikleri ve faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan yararlanmak için kişinin kendine en uygun doğal taşı seçmesi önemlidir. Kendinize en uygun doğal taşı seçmek için burcunuzdan ya da yükselen burcunuzdan yararlanabilirsiniz.

Burçlar ve Burç Tarihleri

Burç Tarih
Oğlak 22 Aralık-19 Ocak
Kova 20 Ocak-18 Şubat
Balık 19 Şubat-20 Mart
Koç 21 Mart-19 Nisan
Boğa 20 Nisan-20 Mayıs
İkizler 21 Mayıs-21 Haziran
Yengeç 22 Haziran-22 Temmuz
Aslan 23 Temmuz-22 Ağustos
Başak 23 Ağustos-22 Eylül
Terazi 23 Eylül-22 Ekim
Akrep 24 Ekim-22 Kasım
Yay 23 Kasım-21 Aralık

Koç – Ametist

Koç burçları gergin yapıları ve öfkelerini kontrol edememeleri ile bilinirler ametist gibi sakinleştirici ve negatif enerjiyi önleyici etkisi olan bir taş koç burcu için son derece uyumludur.

Boğa Burcu – Aventurin

Empati kurmaya yardımcı ve zihni berraklaştıran bu taş burç taşları içerisinde pek çok burçla eşleşmektedir. Hayatı anlamlandırmak için kullanılmaktadır.

İkizler Burcu – Pembe Kuvars

Yaydığı yüksek enerji ile kesinlikle ikizler burcu için en uyumlu taşlardan birisidir. Ancak bu taş burç taşları içerisinde en nadir bulunanlardan biridir bu nedenle genellikle sitrinin yerine fırınlanmış ametist satılmaktadır. Alırken dikkat etmelisiniz. Motivasyon ve enerji bulmak için en iyi taş olduğu söylenebilir.

Yengeç Burcu – Yakut

Yakut özellikle eski Mısır’da kraliçelerin takılarında kullanılan popüler bir taştır. Yüksek bir tutku enerjisi yayar. Özellikle de yengeç kadınlarına önerilen bu taş aurayı temizlemekte kullanılmaktadır.

Aslan Burcu – Oniks

Oniks taşı tam bir denge taşıdır. Duygularını çok uçlarda yaşayan aslan burçları için bu dengeleme taşı kesinlikle uyumludur. Eğer bir aslan burcuysanız kullanacağınız burç taşları içerisinde ilk sırada oniks yer almalıdır.

Başak Burcu – Zeberced

Geçmişte depresif insanların ruh sağlığını düzenlemek için kullanılan bu taş kişiyi iyi duygulara itecek kötü duygulardan arındıracaktır.

Terazi Burcu – Lapis Lazuli

İletişim kurmakta zorlanan ya da bu konuda daha iyi olmak isteyen bir terazi burcuysanız lapis lazuli kullanmalısınız. Ayrıca sempatinizi arttıracak ve 6. hissinizi güçlendirecektir.

Akrep Burcu – Turmalin

Dışardan sert ve uyumsuz gözüken akrep burçlarının aurasını yumuşatacak bu taş akrep burçlarını olduğundan daha sempatik ve cana yakın gösterecektir ayrıca gergin yapıya sahip bu burç mensuplarını rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Yay Burcu – Obsidyen

Dobra bir burç olan ve olur olmadık davranışları olan yaylar için burç taşları içerisinde elbette bir topraklama taşı seçilmiştir. Bu konuda uzman kişiler yayların düzeltmesi gereken abartı davranışlarını bu taş ile azaltabileceğini söylemiştir.

Oğlak Burcu – Akik

Akik taşı zekayı ve olgunluğu temsil etmektedir. Birçok rengi bulunmakla beraber en popüler akik rengi kırmızı-turuncudur. Duygularını genellikle dışa yansıtmayı pek sevmeyen oğlak burçları akik taşı ile perdelenmiş duygularını kolayca yansıtabilir.

Kova Burcu – Akuamarin

Kova ya da yükselen kovalar akuamarin taşından mutlaka yararlanmalıdır. Burç taşları içerisinde en popüler olan akuamarin genellikle anksiyete sorunları için kullanılmakla beraber genelde büyük sorumluluklar üstlenen ve kendine çok dert edinen kovalar için ideal bi taştır.

Balık Burcu – İnci

Balık burcu bir kadının inci kullanması onu türlü sıkıntılardan korurken erkekleri de güvende hissettirir. Bu özelliğinin yanı sıra hayata yenilikler çekmede de son derece iyi olan bu burç taşı balık burçları tarafından çok tercih edilir.

Burç taşları hakkındaki yazımızı okudunuz. Kediler hakkında bilinmeyenler yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Rakı Fiyatları Arttı Mı? Rakı Fiyatları 2024 Güncel Fiyatlar

Rakı fiyatları açısından yeni bir zam gerçekleşti. Rakı içmeyi sevenleri etkileyecek bu haberle beraber hem 70’lik, hem de 100’lük rakıların tutarları güncellendi. Güncellenen fiyatlar raflara asıldı. Sizler için haberimizde güncel yeni rakı oranları hakkında bilgi verdik. 100’lük Yeni Rakı fiyatı 2024 için ne kadar oldu işte yanıtıİçindekilerYeni Rakı Kaç TL? Rakı Fiyatları Güncel Zamlar70 lik Rakı Fiyatı Ne Kadar? Rakı Fiyatları Yeni Rakı için Ne Kadar Oldu?2023 Yeni Rakı Fiyatı Ne Kadar? 35’lik Rakı Fiyatları100 lük Rakı Ne Kadar 2023? 150’lik Yeni Rakı FiyatlarıYeni Rakı Fiyatları Ne Kadar? Beylerbeyi Göbek Rakısı 100 cl’ Fiyat Yeni Rakı fiyatları, Beylerbeyi Göbek fiyat alabileceğiniz haberimizden güncel oranları öğrendikten sonra tekel bayilerden rakı alımını gerçekleştirebileceksiniz. Güncel fiyatlar ve oranlarla tüm rakıların fiyatları. Yeni Rakı Kaç TL? Rakı Fiyatları Güncel Zamlar Yeni Rakı fiyatları yeni yapılan zamlarla birlikte değişti. Üzüme eklenen etil alkolle elde edilen Rakı kendi kültürümüze ait alkollü bir içkidir. Bu nedenle ülkemizde rakı […]

Bira Fiyatları Ne Kadar? Bira Fiyatları 2024 Listesi

2023 bira fiyatları, Tuborg, Efes Pilsen ve diğer markalar açısından değişiyor. Şişeler büyüdükçe fiyatlarda da artış meydana geliyor. Henüz güncel 2023 fiyatları hakkında bilgi sahibi değilseniz haberimizi takip edebilirsiniz. Son dönemin güncel zamlarıyla beraber belirlenen Tuborg, Efes bira fiyatı sizleri haberimizin devamında bekliyor.İçindekiler1 Tane Bira Kaç Para? Markalara Göre 1 Tane Bira Fiyatları50 cl Carlsberg Bira Kaç TL? Carlsberg Bira FiyatlarıMigros Bira Kaç TL? 6’lı Bira Fiyatları MigrosEfes Bira Fiyatları Ne Kadar?Tuborg Gold Fiyat Kaç TL? Tuborg Bira FiyatlarıMiller Bira Fiyat Kaç TL? Miller Bira Fiyatları 6’lı bira fiyatları Migros, Carrefour gibi marketlerde değişik etiketlerden satılmaya devam ediliyor. Asgari ücrete yapılan zamların ardından bira etiketlerinde değişmeler yaşandı. İşte güncel en ucuz bira ve en pahalı bira seçenekleri… 1 Tane Bira Kaç Para? Markalara Göre 1 Tane Bira Fiyatları 6’lı bira fiyatları ya da tane ile satılan biraların fiyatı markalara göre değişiklik göstermektedir. 1 tane biranın ücreti de alacağınız marka ve […]

Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri ve Farklı Fonksiyonları

Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye) farklı model ve fonksiyonlara sahip olacak şekillerde engelli bireylerin hayatlarını daha kolay bir hâle getirebilmek için özenle tasarlanırlar. Teknolojinin geldiği noktada farklı inovasyonlara ev sahipliği yapan bu ürünler günümüzde engelli bireyler tarafından tercih edilirler. Yine günümüzde açılıp-kapanabilen veya katlanabilen, merdivenleri refakatçisi olmadan çıkabilen, engelli bireylerin doğrulabilmesini sağlayabilen tekerlekli sandalyeler de mevcuttur.İçindekilerNeden Medikal Expert? İnternetten tekerlekli sandalye siparişi vermeden dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da mevcuttur. Yazımızın devamında Medikal Expert web sitesinin ayrıcalıklarından bahsedecek ve bu web sitesini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda ipuçları vereceğiz. Neden Medikal Expert? Medikal Expert tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com) başta olmak üzere birçok farklı medikal ürününü bulabileceğiniz bir web sitesidir. Öncelikli olarak farklı model ve fonksiyonlara sahip tekerlekli sandalyelere bu web sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Güvenli alışveriş yapabileceğiniz bu web sitesinde 7/24 teknik destek de alabilirsiniz. Yine satın aldığınız ürünlerin sertifikalı olması- kaliteli malzemelerden üretilmesi ve ağırlığının hafif olması nedeniyle de bu web sitesi […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası