1. Anasayfa
  2. Merak Edilenler

Burç Taşları Burçlara Göre Doğal Taşlar Nelerdir? – 2023


0

Burç taşları, burcunuzla yani dolayısıyla karakteriniz ve yaşantınızla en uyumlu taştır. Bu taşı yanınızda taşımanız ya da en azından meditasyonlarınızda kullanmanız sizi rahatlatacak ve birçok açıdan iyi şeyleri çekmenizi sağlayacaktır.

Enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız burç taşları kullanarak enerjinizi ve auranızı yükseltebilirsiniz. Evrende her şeyin olduğu gibi her doğal taşın da kendine öz bir frekansı yani titreşimi bulunmaktadır. Fizik yasalarına göre kişi yaydığı enerjiyi kendine çekmektedir. Bu yüzden yüksek enerji yaymak son derece önemlidir. Doğal taşları kullanarak bunu elde edebilirsiniz.

Doğal taşların yaydıkları farklı frekanslardan dolayı farklı özellikleri ve faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan yararlanmak için kişinin kendine en uygun doğal taşı seçmesi önemlidir. Kendinize en uygun doğal taşı seçmek için burcunuzdan ya da yükselen burcunuzdan yararlanabilirsiniz.

Burçlar ve Burç Tarihleri

Burç Tarih
Oğlak 22 Aralık-19 Ocak
Kova 20 Ocak-18 Şubat
Balık 19 Şubat-20 Mart
Koç 21 Mart-19 Nisan
Boğa 20 Nisan-20 Mayıs
İkizler 21 Mayıs-21 Haziran
Yengeç 22 Haziran-22 Temmuz
Aslan 23 Temmuz-22 Ağustos
Başak 23 Ağustos-22 Eylül
Terazi 23 Eylül-22 Ekim
Akrep 24 Ekim-22 Kasım
Yay 23 Kasım-21 Aralık

Koç – Ametist

Koç burçları gergin yapıları ve öfkelerini kontrol edememeleri ile bilinirler ametist gibi sakinleştirici ve negatif enerjiyi önleyici etkisi olan bir taş koç burcu için son derece uyumludur.

Boğa Burcu – Aventurin

Empati kurmaya yardımcı ve zihni berraklaştıran bu taş burç taşları içerisinde pek çok burçla eşleşmektedir. Hayatı anlamlandırmak için kullanılmaktadır.

İkizler Burcu – Pembe Kuvars

Yaydığı yüksek enerji ile kesinlikle ikizler burcu için en uyumlu taşlardan birisidir. Ancak bu taş burç taşları içerisinde en nadir bulunanlardan biridir bu nedenle genellikle sitrinin yerine fırınlanmış ametist satılmaktadır. Alırken dikkat etmelisiniz. Motivasyon ve enerji bulmak için en iyi taş olduğu söylenebilir.

Yengeç Burcu – Yakut

Yakut özellikle eski Mısır’da kraliçelerin takılarında kullanılan popüler bir taştır. Yüksek bir tutku enerjisi yayar. Özellikle de yengeç kadınlarına önerilen bu taş aurayı temizlemekte kullanılmaktadır.

Aslan Burcu – Oniks

Oniks taşı tam bir denge taşıdır. Duygularını çok uçlarda yaşayan aslan burçları için bu dengeleme taşı kesinlikle uyumludur. Eğer bir aslan burcuysanız kullanacağınız burç taşları içerisinde ilk sırada oniks yer almalıdır.

Başak Burcu – Zeberced

Geçmişte depresif insanların ruh sağlığını düzenlemek için kullanılan bu taş kişiyi iyi duygulara itecek kötü duygulardan arındıracaktır.

Terazi Burcu – Lapis Lazuli

İletişim kurmakta zorlanan ya da bu konuda daha iyi olmak isteyen bir terazi burcuysanız lapis lazuli kullanmalısınız. Ayrıca sempatinizi arttıracak ve 6. hissinizi güçlendirecektir.

Akrep Burcu – Turmalin

Dışardan sert ve uyumsuz gözüken akrep burçlarının aurasını yumuşatacak bu taş akrep burçlarını olduğundan daha sempatik ve cana yakın gösterecektir ayrıca gergin yapıya sahip bu burç mensuplarını rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Yay Burcu – Obsidyen

Dobra bir burç olan ve olur olmadık davranışları olan yaylar için burç taşları içerisinde elbette bir topraklama taşı seçilmiştir. Bu konuda uzman kişiler yayların düzeltmesi gereken abartı davranışlarını bu taş ile azaltabileceğini söylemiştir.

Oğlak Burcu – Akik

Akik taşı zekayı ve olgunluğu temsil etmektedir. Birçok rengi bulunmakla beraber en popüler akik rengi kırmızı-turuncudur. Duygularını genellikle dışa yansıtmayı pek sevmeyen oğlak burçları akik taşı ile perdelenmiş duygularını kolayca yansıtabilir.

Kova Burcu – Akuamarin

Kova ya da yükselen kovalar akuamarin taşından mutlaka yararlanmalıdır. Burç taşları içerisinde en popüler olan akuamarin genellikle anksiyete sorunları için kullanılmakla beraber genelde büyük sorumluluklar üstlenen ve kendine çok dert edinen kovalar için ideal bi taştır.

Balık Burcu – İnci

Balık burcu bir kadının inci kullanması onu türlü sıkıntılardan korurken erkekleri de güvende hissettirir. Bu özelliğinin yanı sıra hayata yenilikler çekmede de son derece iyi olan bu burç taşı balık burçları tarafından çok tercih edilir.

Burç taşları hakkındaki yazımızı okudunuz. Kediler hakkında bilinmeyenler yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir