Kediler Hakkında Bilinmeyenler

Kediler, küçük kulakları, sallayıp durdukları kuyrukları ve rahatlatıcı gırlamalarıyla kendilerini sevdiren hayvanlardandır. Hem evde hem sokakta besleyebileceğiniz kedilerin pek çok cinsi ve her cinsin kendi içinde farklı özellikleri bulunmaktadır. Bazı türleri çok sakin bazı türleri oyuncu bazı türleri son derece sağlıklı bazı türleri ise aksine çok hassas bünyeli olabiliyor. Bunun için kediler hakkında bir genelleme yapmak çok da mümkün olmamakla birlikte tüm kediler için ortak olan farklı özellikler de bulunmaktadır. Soyları Mısırlılara kadar uzanan kediler için uzaylı olmaları gibi pek çok farklı teori bulunmaktadır. Bununla birlikte yapılan araştırmalarla kediler hakkında ortaya çok fazla bilgi çıkmış bulunuyor. Ömürlerinin %75’i Uyuyarak Geçer Kedilerin ne kadar uykuya düşkün olduğunu bilmeyen yoktur. Saatlerce uyuyan kedilerin günde 16 saate kadar uyuduğu bilinmektedir. Bu yüzden hayatlarının neredeyse üçte dörtte üçü uyuyarak geçmektedir. En Uzun Kedinin Boyu 123 Santimdi Kedilerin boyu cinsine göre değişiklik göstermektedir. Maine Coon cinsindeki Stewie adlı kedi 123 santim ile rekoru elinde tutmaktadır. […]

Kediler, küçük kulakları, sallayıp durdukları kuyrukları ve rahatlatıcı gırlamalarıyla kendilerini sevdiren hayvanlardandır. Hem evde hem sokakta besleyebileceğiniz kedilerin pek çok cinsi ve her cinsin kendi içinde farklı özellikleri bulunmaktadır. Bazı türleri çok sakin bazı türleri oyuncu bazı türleri son derece sağlıklı bazı türleri ise aksine çok hassas bünyeli olabiliyor. Bunun için kediler hakkında bir genelleme yapmak çok da mümkün olmamakla birlikte tüm kediler için ortak olan farklı özellikler de bulunmaktadır.

Soyları Mısırlılara kadar uzanan kediler için uzaylı olmaları gibi pek çok farklı teori bulunmaktadır. Bununla birlikte yapılan araştırmalarla kediler hakkında ortaya çok fazla bilgi çıkmış bulunuyor.

Ömürlerinin %75’i Uyuyarak Geçer

Kedilerin ne kadar uykuya düşkün olduğunu bilmeyen yoktur. Saatlerce uyuyan kedilerin günde 16 saate kadar uyuduğu bilinmektedir. Bu yüzden hayatlarının neredeyse üçte dörtte üçü uyuyarak geçmektedir.

En Uzun Kedinin Boyu 123 Santimdi

Kedilerin boyu cinsine göre değişiklik göstermektedir. Maine Coon cinsindeki Stewie adlı kedi 123 santim ile rekoru elinde tutmaktadır.

Kediler Deve ve Zürafa ile Aynı Yürüme Sistemine Sahiptir

Kediler yürürken “Cat Walk” denen önce iki sağ pati sonra aynı hizada iki sol patinin öne doğru atılması sistemi ile yürümektedir. Hızlı koşmak dışında bu sistem ile hareket etmesi develer ve zürafalar ile benzerlik göstermektedir.

En Çok Yaşayan Kedi 38 Yıl Yaşadı

Kedilerin ortalama yaşama süreleri cinsine ve sağlık durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Yaşayan en yaşlı kedi tam tamına 38 yaşındaydı.

Kediler Kendileri Arasında Selamlaşırken Burunlarını Birbirine Değdirir

Kedilerin kendi arasında haberleşmek ve konuşmak için pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Birbirlerini selamlamak için de yavaşça burunlarını birbirine değdirmektedirler.

Kedilerin Yaş Alma Sistemi Oldukça Farklıdır

Kediler 1. Yaşlarına 15 yıl yaşlanır. 2. Yaşlarında ise 10 yıl yaş aldıkları söylenebilir. Bu yaşlarından itibaren sistematik olarak her sene 4 yaş aldıkları bilinmektedir.

Kediler Sadece İnsanlara Miyavlar

Kediler çok fazla sayıda ses çıkartabilmektedir. 100’e yakın ses çıkarttıkları bilinen sadece insanlara miyavlamaktadır.

Kedilerde de Sivilce Oluşmaktadır

Kedilerde de akne çıkmaktadır. Plastik mama kabı ya da diğer kedilerde kullanılan bir ürünün kullanılması gibi sebeplerden kedilerde sivilce çıkabilmektedir. Çenelerinde siyah noktalar şeklinde oluşan sivilce sahipleri tarafından kir sanılabilmektedir. Akne sorununu aşmak için plastik su ve mama kabını çelik, ahşap, porselen, cam mama kabı ile değiştirilebilir.

Kediler Tatlı Tatları Almazlar

Kedilerin tatlı tadını sevmediğini söyleyenler olduğu gibi tadı alamadığını söyleyenler de bulunmaktadır. Kedinize şekerli bir şeyler vermeniz zaten sağlığı açısından tehdit oluşturabilir bunun yanı sıra muhtemelen kediniz bir tat almayacaktır.

Göbek Deliği Kedilerde de Vardır

Kediler de anne karnında aynı insanlarda olduğu gibi plasentadan beslenilmektedir. Bundan dolayı kedilerde de göbek deliği bulunmaktadır.

Kediler hakkında bilinmeyenler yazımızı okudunuz. İnstagram’da etkileşim arttırma yazımızı okumak isterseniz buradan içeriğe gidebilirsiniz!

Benzer Yazılar

Rakı Fiyatları Arttı Mı? Rakı Fiyatları 2024 Güncel Fiyatlar

Rakı fiyatları açısından yeni bir zam gerçekleşti. Rakı içmeyi sevenleri etkileyecek bu haberle beraber hem 70’lik, hem de 100’lük rakıların tutarları güncellendi. Güncellenen fiyatlar raflara asıldı. Sizler için haberimizde güncel yeni rakı oranları hakkında bilgi verdik. 100’lük Yeni Rakı fiyatı 2024 için ne kadar oldu işte yanıtıİçindekilerYeni Rakı Kaç TL? Rakı Fiyatları Güncel Zamlar70 lik Rakı Fiyatı Ne Kadar? Rakı Fiyatları Yeni Rakı için Ne Kadar Oldu?2023 Yeni Rakı Fiyatı Ne Kadar? 35’lik Rakı Fiyatları100 lük Rakı Ne Kadar 2023? 150’lik Yeni Rakı FiyatlarıYeni Rakı Fiyatları Ne Kadar? Beylerbeyi Göbek Rakısı 100 cl’ Fiyat Yeni Rakı fiyatları, Beylerbeyi Göbek fiyat alabileceğiniz haberimizden güncel oranları öğrendikten sonra tekel bayilerden rakı alımını gerçekleştirebileceksiniz. Güncel fiyatlar ve oranlarla tüm rakıların fiyatları. Yeni Rakı Kaç TL? Rakı Fiyatları Güncel Zamlar Yeni Rakı fiyatları yeni yapılan zamlarla birlikte değişti. Üzüme eklenen etil alkolle elde edilen Rakı kendi kültürümüze ait alkollü bir içkidir. Bu nedenle ülkemizde rakı […]

Bira Fiyatları Ne Kadar? Bira Fiyatları 2024 Listesi

2023 bira fiyatları, Tuborg, Efes Pilsen ve diğer markalar açısından değişiyor. Şişeler büyüdükçe fiyatlarda da artış meydana geliyor. Henüz güncel 2023 fiyatları hakkında bilgi sahibi değilseniz haberimizi takip edebilirsiniz. Son dönemin güncel zamlarıyla beraber belirlenen Tuborg, Efes bira fiyatı sizleri haberimizin devamında bekliyor.İçindekiler1 Tane Bira Kaç Para? Markalara Göre 1 Tane Bira Fiyatları50 cl Carlsberg Bira Kaç TL? Carlsberg Bira FiyatlarıMigros Bira Kaç TL? 6’lı Bira Fiyatları MigrosEfes Bira Fiyatları Ne Kadar?Tuborg Gold Fiyat Kaç TL? Tuborg Bira FiyatlarıMiller Bira Fiyat Kaç TL? Miller Bira Fiyatları 6’lı bira fiyatları Migros, Carrefour gibi marketlerde değişik etiketlerden satılmaya devam ediliyor. Asgari ücrete yapılan zamların ardından bira etiketlerinde değişmeler yaşandı. İşte güncel en ucuz bira ve en pahalı bira seçenekleri… 1 Tane Bira Kaç Para? Markalara Göre 1 Tane Bira Fiyatları 6’lı bira fiyatları ya da tane ile satılan biraların fiyatı markalara göre değişiklik göstermektedir. 1 tane biranın ücreti de alacağınız marka ve […]

Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri ve Farklı Fonksiyonları

Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye) farklı model ve fonksiyonlara sahip olacak şekillerde engelli bireylerin hayatlarını daha kolay bir hâle getirebilmek için özenle tasarlanırlar. Teknolojinin geldiği noktada farklı inovasyonlara ev sahipliği yapan bu ürünler günümüzde engelli bireyler tarafından tercih edilirler. Yine günümüzde açılıp-kapanabilen veya katlanabilen, merdivenleri refakatçisi olmadan çıkabilen, engelli bireylerin doğrulabilmesini sağlayabilen tekerlekli sandalyeler de mevcuttur.İçindekilerNeden Medikal Expert? İnternetten tekerlekli sandalye siparişi vermeden dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da mevcuttur. Yazımızın devamında Medikal Expert web sitesinin ayrıcalıklarından bahsedecek ve bu web sitesini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda ipuçları vereceğiz. Neden Medikal Expert? Medikal Expert tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com) başta olmak üzere birçok farklı medikal ürününü bulabileceğiniz bir web sitesidir. Öncelikli olarak farklı model ve fonksiyonlara sahip tekerlekli sandalyelere bu web sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Güvenli alışveriş yapabileceğiniz bu web sitesinde 7/24 teknik destek de alabilirsiniz. Yine satın aldığınız ürünlerin sertifikalı olması- kaliteli malzemelerden üretilmesi ve ağırlığının hafif olması nedeniyle de bu web sitesi […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası