Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı Ne Kadar? – 2024

Beden eğitimi öğretmeni maaşı herkesin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu makalemizde beden eğitimi öğretmeni hakkında detayları sizlerle paylaşacağız. Beden eğitimi öğretmenliği özellikle spora yatkın kişilerin tercih ettiği popüler bir meslektir. Hem Spora ilginiz varsa hem de birilerine bir şeyler öğretme tutkunuz varsa beden eğitimi öğretmenliği tercih edebilirsiniz. Diğer öğretmenlik branşlarına göre daha rahat olan bu öğretmenlik için 4 yıllık bir lisans programı olan Beden eğitimi ve spor yani BESYO bölümünden mezun olmalısınız. BESYO okumak diğer lisans programlarına göre bir nebze daha kolaydır diyebiliriz. 4 yıllık bir üniversite eğitiminin ardından girdiğiniz KPSS sınavı sonucunuza göre atamanız yapılır. Meslek seçimi ve üniversite tercihi yapacak spora ilgisi olan kişiler beden eğitimi öğretmeni maaşı ve görevi hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Beden Eğitimi Öğretmeni Ne İş Yapar? Beden eğitimi öğretmeni olmuş kişiler ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında çocuklara beden eğitimi ve spor eğitimi verir. Sadece bununla da kalmaz beden eğitimi öğretmenlerinin spor yaptırmak dışında […]

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı Ne Kadar? – 2024

Beden eğitimi öğretmeni maaşı herkesin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu makalemizde beden eğitimi öğretmeni hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Beden eğitimi öğretmenliği özellikle spora yatkın kişilerin tercih ettiği popüler bir meslektir. Hem Spora ilginiz varsa hem de birilerine bir şeyler öğretme tutkunuz varsa beden eğitimi öğretmenliği tercih edebilirsiniz. Diğer öğretmenlik branşlarına göre daha rahat olan bu öğretmenlik için 4 yıllık bir lisans programı olan Beden eğitimi ve spor yani BESYO bölümünden mezun olmalısınız. BESYO okumak diğer lisans programlarına göre bir nebze daha kolaydır diyebiliriz. 4 yıllık bir üniversite eğitiminin ardından girdiğiniz KPSS sınavı sonucunuza göre atamanız yapılır. Meslek seçimi ve üniversite tercihi yapacak spora ilgisi olan kişiler beden eğitimi öğretmeni maaşı ve görevi hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı - 2023

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı – 2023

Beden Eğitimi Öğretmeni Ne İş Yapar?

Beden eğitimi öğretmeni olmuş kişiler ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında çocuklara beden eğitimi ve spor eğitimi verir. Sadece bununla da kalmaz beden eğitimi öğretmenlerinin spor yaptırmak dışında öğrenciye sağlıklı beslenme ve yaşama hakkında eğitim vermesi de görevleri arasındadır. Çocuğun hangi spora yatkın olduğunu keşfetmesine yardımcı olmalıdır. Eğer bi ilköğretim kurumunda beden eğitimi öğretmenliği yapılıyorsa öğretmen, çocuğun fiziksel gelişimini en iyi şekilde tamamlamasına yardımcı olmalıdır.

Ortaöğretim kurumlarında ise düzenli sağlıklı yaşam ve spor bilinci aşılanmalıdır. Sadece bununla da kalmayıp öğrenciler arasında eğlenceli aktiviteler ve turnuvalar düzenlemelidir. Bu şekilde verimli bir öğretim gerçekleştirebilir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Olmak İçin Şartlar

Beden eğitimi öğretmeni olmak için öncelikle YKS sınavına girmiş olmanız gerekmektedir. YKS sınavından aldığınız puan ile tercih ettiğiniz okulun parkurunu istenilen sürede tamamlamalısınız. Her okulun parkuru benzer diyebiliriz.

Bazı okulların parkuru verilen eğitimden dolayı biraz daha zor olabiliyor ancak genel olarak gerekli kriterlere uyuyor musunuz diye koşu, zıplama, ağırlık ile koşma, engel geçme, denge gibi basit sistemli bir parkurdur. Parkuru en kısa sürede tamamlamak son derece önemlidir çünkü YKS’den alınan puan ile parkuru bitirme süresi beraber ele alınarak seçimler yapılmaktadır.

Bu parkurlar için öncesinde bir spor ve parkur eğitimi almak avantaj sağlayacaktır. Sonrasında yerleştiğiniz üniversiteden mezun olunca KPSS sınavına girmeli ve buradan da yine rakiplerinize oranla iyi bir puan almalısınız. Aksi takdirde yerleşmeden sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı Ne Kadar Kazanıyor?

Beden eğitimi öğretmen maaşı bu mesleği yapmak isteyen kesim tarafından son derece merak edilmektedir. Bu miktar öğretmenliği devlet okulunda mı özel okulda mı yaptığınıza göre ya da mesleği ne kadar sürede yaptığınıza göre değişir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı 2023 yılında çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Bu faktörler arasında görev süresi, deneyim, sendika üyeliği, çalışılan sektör (kamu veya özel) gibi unsurlar bulunmaktadır.

Aşağıdaki tabloda 2023 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı ile ilgili bazı bilgileri bulabilirsiniz. Bu bilgiler arama sonuçlarından derlenmiştir ve kesin olmayabilir.

Sektör En Düşük Maaş En Yüksek Maaş Ortalama Maaş
Kamu 13.300 TL  20.500 TL  15.000 TL 
Özel 8.500 TL  15.000 TL  10.000 TL

Bu maaşlara ek olarak, sendikalı öğretmenler 3 ayda bir ortalama 780 TL veya 950 TL civarında ödeme alabilirler.

Ancak genel olarak tüm beden eğitimi öğretmenlerinin maaşı ortalama 15.000 TL denebilir. Mesleğine yeni başlamış bir beden eğitimi öğretmeni ise en düşük (kamu) 13.300 TL kazanmaktadır. Kısacası beden eğitimi öğretmeni maaşı değişkenlik gösterebilen bir şeydir. Deneyim fazla ise beden eğitimi öğretmeni maaşı 20.500 TL civarına kadar çıkabilmektedir.

Beden eğitimi öğretmeni maaşı yazımızı okudunuz. Disney Plus’ta en çok izlenen 10 içerik yazımızı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz!

Benzer Yazılar

Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri ve Farklı Fonksiyonları

Merak Edilenler 3 hafta önce

Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye) farklı model ve fonksiyonlara sahip olacak şekillerde engelli bireylerin hayatlarını daha kolay bir hâle getirebilmek için özenle tasarlanırlar. Teknolojinin geldiği noktada farklı inovasyonlara ev sahipliği yapan bu ürünler günümüzde engelli bireyler tarafından tercih edilirler. Yine günümüzde açılıp-kapanabilen veya katlanabilen, merdivenleri refakatçisi olmadan çıkabilen, engelli bireylerin doğrulabilmesini sağlayabilen tekerlekli sandalyeler de mevcuttur.İçindekilerNeden Medikal Expert? İnternetten tekerlekli sandalye siparişi vermeden dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da mevcuttur. Yazımızın devamında Medikal Expert web sitesinin ayrıcalıklarından bahsedecek ve bu web sitesini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda ipuçları vereceğiz. Neden Medikal Expert? Medikal Expert tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com) başta olmak üzere birçok farklı medikal ürününü bulabileceğiniz bir web sitesidir. Öncelikli olarak farklı model ve fonksiyonlara sahip tekerlekli sandalyelere bu web sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Güvenli alışveriş yapabileceğiniz bu web sitesinde 7/24 teknik destek de alabilirsiniz. Yine satın aldığınız ürünlerin sertifikalı olması- kaliteli malzemelerden üretilmesi ve ağırlığının hafif olması nedeniyle de bu web sitesi […]

Ücretsiz Bir Şekilde Windows 10 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

Merak Edilenler 3 hafta önce

İçindekilerWindows 10 Yükseltme GereksinimleriMevcut Windows Sürümünüzü Kontrol EdinVerilerin YedeklenmesiWindows 10 Yükseltme Aracını İndirinWindows 10 Yükseltme Aracını ÇalıştırınGüncelleştirmeleri Kontrol EdinYükseltme İşlemini BaşlatınWindows 10 Yükseltme Sonrası Windows 10, Microsoft’un en son işletim sistemi sürümüdür ve güvenlik güncellemeleri ve yeni özelliklerle desteklenmektedir. Eski bir Windows sürümünden ücretsiz bir şekilde Windows 10’a yükseltme yapmak mümkündür. Bu makalede, ücretsiz bir şekilde Windows 10’a yükseltme işlemini adım adım açıklamak için aşağıdaki alt başlıkları takip edebilirsiniz: Windows 10 Yükseltme Gereksinimleri Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltmek için bazı gereksinimler vardır. Bilgisayarınızın aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılaması gerekmektedir: İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı bir işlemci. RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit). Boş Sabit Disk Alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit). Ekran Kartı: DirectX 9 destekli bir ekran kartı ve WDDM sürücüsü. Ekran Çözünürlüğü: 800 x 600 piksel veya daha yüksek. Mevcut Windows Sürümünüzü Kontrol Edin Windows 10’a yükseltmeye başlamadan […]

Adana Boşanma Avukatları Anlaşmalı Boşanma Protokolünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boşanma her zaman zorlu ve yıpratıcı bir süreçtir. Evlilik birliğinin sona ermesiyle birlikte eşler arasında sorunlar ortaya çıkar. Bu durumda tarafların anlaşmalı bir şekilde boşanmayı gerçekleştirmeleri herkes için daha iyidir.İçindekilerAnlaşmalı Boşanmanın AvantajlarıBoşanma Protokolünün İçeriğiAvukat SeçimiVarlık PaylaşımıÇocuk VelayetiÇocuk için NafakaEşe Ödenen NafakaSosyal Güvenlik HaklarıSonuç Anlaşmalı boşanma, eşlerin boşanma konusunda anlaşmaları ve mahkemeye birlikte başvurarak boşanmaları demektir. Bu sayede taraflar arasında yaşanabilecek olumsuzluklar en aza indirgenir. Anlaşmalı boşanma dava sürecini kısaltır, masrafları azaltır ve tarafların birbirlerine karşı kin ve nefret duymalarının önüne geçer. Anlaşmalı boşanma için tarafların bir boşanma protokolü hazırlamaları gerekir. Boşanma protokolü, boşanma konusunda varılan anlaşmanın detaylarını içeren resmi bir belgedir. İçeriği dikkatlice hazırlanmalı ve imzalandıktan sonra mahkemeye sunulmalıdır. Aksi halde anlaşmazlıklar tekrar ortaya çıkabilir. Bu nedenle Adana’da anlaşmalı boşanma sürecinde boşanma protokolünün hazırlanması son derece önemlidir. İyi bir avukatla çalışılarak protokol detaylı bir şekilde oluşturulmalıdır. Böylece boşanma süreci taraflar için mümkün olduğunca sorunsuz tamamlanmış olur. Anlaşmalı Boşanmanın Avantajları Anlaşmalı […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası