1. Anasayfa
  2. Merak Edilenler

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır 2023

Aradığınız numara kullanılmamaktadır hatası sıklıkla alınmaktadır. Bu nedenle telefon kullanan kişiler aradığınız numara kullanılmamaktadır sorununu çözmek için çare aramaktadır. Bugün ulaşılamayan telefon sorununun sebeplerini ve çözüm önerilerini sizlerle paylaşarak açıklama yaptık.


0

Aradığınız numara kullanılmamaktadır ne anlama gelmektedir merak ediliyor. Birçok kişi tanıdığı bir arkadaşını veya akrabasını aramak için numarasını tuşluyor. Arama butonuna bastıktan sonra numaranın kullanılmadığı söyleniyor. İşte bu hatanın devam etmemesi için çözüm önerilerini sizlerle paylaştık. Aradığınız numara kullanılmamaktadır neden der açıkladık.

Aradığınız numara kullanılmamaktadır dedirtme yöntemi de söz konusudur. Bazen telefon hattıyla ilgili sorun olmamasına rağmen kişiler özel olarak sekretere numaranın kullanılmadığını söylettirmek istemektedir. İşte hata olarak ve istekli şekilde yapılan numara kullanılmamaktadır mesajının detayları…

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Ne Demek?

Yanlış ya da eksik bir numara çevirdiniz ne demek diye soranlar ve aranılan numaranın kullanılmadığına dair anonsu duyanlar büyük bir şaşkınlık yaşamaktadırlar. Eğer siz de bu ve buna benzer bir anons duyduysanız aradığınız kişinin artık o hattı kullanmadığını anlayabilirsiniz. Bir kişi hattını kapattırdığı ya da iptal ettiği zaman aradığınız numara kullanılmamaktadır anonsu duyulmaktadır.

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Numara kullanılmıyor ya da numara geçerli değil ne demek diye soruyorsanız artık aradığınız telefon numarasına ulaşım sağlayamayacaksınız demektir. Hattın sahibi numarayı iptal ettirerek, hat sahibi firmayla iletişime geçip numarayı kapattırmıştır. Bu durumda yeni bir kişi aynı numarayı yeniden alana kadar o hatta ulaşamayacaksınız anlamına gelmektedir.

Aradığınız numara kullanılmamaktadır yapmak için her operatör için farklı yöntemler bulunmaktadır. Hattını kapatanlar ya da hattına ulaşılmasını istemeyenler özel bir kod sayesinde numaralarının kullanılmadığına dair anonsu yaptırmaktadır. Eğer siz de kişiye özel bir şekilde numaranın kullanılmadığı anonsunu vermek istiyorsanız haberimizin devamını okuyarak operatörünüze uygun adımları takip edebilirsiniz.

Ulaşılamayan Telefona Sesli Mesaj Bırakma Mümkün Mü? Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Mesaj Gider Mi?

Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone kayıtlı böyle bir numara yok ne demek diye soranlara hemen açıklayalım. Hattın sahibi herhangi bir ödeme yapmadıysa ya da hattına bakiye yüklemediyse böyle bir sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir. Ayrıca hat sahibi kendi isteğiyle hattının aramalara kapatılmasını sağlayabilir. Eğer numara kullanılmıyorsa mesajın iletilmesi söz konusu olamaz. Ancak bir kişiyi aradığınızda aranılan numara kullanılmamaktadır yerine ulaşılamadığı anonsunu alıyorsanız bu durumda sesli mesaj bırakabilirsiniz. Size bir sinyal sesi verilir. Sesten sonra mesajınızı bırakabilirsiniz. Hat sahibi telefonunu açtığında sizin gönderdiğiniz sesli mesaj kendisine iletilecektir.

Bu Numara Kullanılmamaktadır Yöntemi! Turkcell Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Açılır?

Numara geçerli değil ne demek diye soranlara numara ile ilgili artık herhangi bir işlem yapmanın imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Turkcell hattı olanlar numaranın kullanılmadığını anons ettirmek isteyebilmektedir. Turkcell aradığınız numara kullanılmamaktadır açma yöntemi:

  • Öncelikle çağrı kısıtlama listesi oluşturmanız gerekiyor. Listeyi oluşturabilmek için kısa mesaj göndermelisiniz.
  • İstediğiniz çağrıları almamak için mesajınızı 2200’a atmalısınız.
  • Mesaj bölümüne önce CAGRIENGELLE daha sonra boşluk bırakıp numarayı yazıp gönderim sağlayabilirsiniz.

Mesajı gönderdikten sonra numaralar engellenecek ve istemediğiniz kişiler size ulaşamayacak.

Türk Telekom Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Türk Telekom çağrı engelleme yapmak sadece bir kısa mesajla gerçekleşmektedir. Kısa mesajı 5555’e göndermeniz gerekiyor. Yine Turkcell hatlarında olduğu gibi mesaj bölümüne CAGRIENGELLE yazmalısınız. Numarayı da mesaja ekleyerek kısıtlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Böylece aradığınız numara kullanılmamaktadır hatasını sizin mesaja eklediğiniz tüm numaralar alacaktır.

Vodafone Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Vodafone çağrı engelleme Turkcell ve Türk Telekom hatlarına göre daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Vodafone hattı olanlar aşağıdaki adımları takip ederek çağrı engelleme işlemini gerçekleştirebilirler:

  • Telefonunuzdan çağrı geçmişi sayfasına giriş yapmalısınız.
  • Bu sayfada sizi arayan ve sizin aradığınız son numaralar kayıtlı olacaktır. Sizi arayan ya da sizin aradığınız numaralar içerisinden hangisini engellemek istiyorsanız o numaranın üzerine gelerek Çağrıyı Düzenle seçeneğine girmelisiniz.
  • Son olarak Bu Numarayı Engelle seçeneğine tıkladığınızda çağrı engelleme işlemi başarılı şekilde tamamlanacak. Engellenen kişiler aranılan numara kullanılmamaktadır anonsu dinleyecekledir.

Telefonunuzdan ilgili kısmı bulamadıysanız keşfedilmesi gereken 4 iPhone özelliği başlıklı yazımızı okuyarak iPhone kullanıcıları bilgilenebilir.

Kişiye Özel Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell aradığınız numara kullanılmamaktadır kodunu sizler için paylaştık. Bu kodları, yöntemleri kullanarak kısa sürede kişiye özel bir şekilde numaranın kullanılmadığını söyletmek mümkündür. Aranılan kişinin numarası tüm arayanlar için hattın kullanılmadığı anonsunu veriyorsa bu kişiye özel sayılmamaktadır. Kişinin bu hattı artık kullanmadığı sonucuna ulaşılabilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir