Evde İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

Evde İngilizce geliştirme yolları arasında pek çok seçenek bulunuyor. Seçenekler arasında İngilizce kursuna gitmek, ana dili İngilizce olan ülkelerde belirli bir süre yaşamak baş gösteriyor. Ancak evde herhangi bir şekilde ücret harcaması yapmadan da İngilizce konuşabileceğinizi unutmamalısınız. Sizlere bu yazımızda açıklayacağımız yöntemlerle kendi ev ortamınızda, para harcamadan ve gurbet ülkelere gitmeden İngilizce konuşmanın yollarından bahsedeceğiz. İngilizce öğrenmek için hemen kollarınızı sıvayın. Sadece birkaç basit yöntemle İngilizceyi ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde konuşmaya başlayabileceğinize inanın. İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler için Öneriler İngilizcemi nasıl geliştiririm ücretsiz diye soruyorsanız tüm merak ettiğiniz detayları buradan öğrenebilirsiniz. Öncelikle İngilizce öğrenmeye nereden başlamanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İngilizce öğrenmek için bu dili öğrenmek adına kararınızı netleştirmelisiniz. Tereddütleriniz varsa en önemlisi kendinize herhangi bir şekilde güven eksikliği yaşıyorsanız süreçte başarısız olacağınızı bilmeniz gerekiyor. Her işte olduğu gibi kendinize güvenmek işe başlamak için en önemli adımı oluşturmaktadır. Kendinize güvendikten sonra evinizde İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bir İnsan İngilizceyi Ne […]

Evde İngilizce geliştirme yolları arasında pek çok seçenek bulunuyor. Seçenekler arasında İngilizce kursuna gitmek, ana dili İngilizce olan ülkelerde belirli bir süre yaşamak baş gösteriyor. Ancak evde herhangi bir şekilde ücret harcaması yapmadan da İngilizce konuşabileceğinizi unutmamalısınız. Sizlere bu yazımızda açıklayacağımız yöntemlerle kendi ev ortamınızda, para harcamadan ve gurbet ülkelere gitmeden İngilizce konuşmanın yollarından bahsedeceğiz. İngilizce öğrenmek için hemen kollarınızı sıvayın. Sadece birkaç basit yöntemle İngilizceyi ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde konuşmaya başlayabileceğinize inanın.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler için Öneriler

İngilizcemi nasıl geliştiririm ücretsiz diye soruyorsanız tüm merak ettiğiniz detayları buradan öğrenebilirsiniz. Öncelikle İngilizce öğrenmeye nereden başlamanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İngilizce öğrenmek için bu dili öğrenmek adına kararınızı netleştirmelisiniz. Tereddütleriniz varsa en önemlisi kendinize herhangi bir şekilde güven eksikliği yaşıyorsanız süreçte başarısız olacağınızı bilmeniz gerekiyor. Her işte olduğu gibi kendinize güvenmek işe başlamak için en önemli adımı oluşturmaktadır. Kendinize güvendikten sonra evinizde İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Evde İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

Evde İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

Bir İnsan İngilizceyi Ne Kadar Sürede Öğrenir?

İngilizce geliştirmek için uygulamalar, CD’ler, özel dersler gibi seçenekler bulunmaktadır. İngilizceyi öğrenme süreniz sizin bu işi ne kadar istediğinize, hangi eğitimle İngilizce öğrenmeye çalıştığınıza ve yabancı dil öğrenmeye yatkınlığınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kişiden kişiye göre İngilizce öğrenme süresi değişmektedir. Ancak sürekli ve istikrarlı bir çalışmayla birlikte İngilizce öğrenmek isteyenler yaklaşık 10 ay ile 12 aylık süreç içerisinde İngilizce öğrenme şansını yakalayabilirler.

Evde İngilizce Öğrenmek için Ne Yapmalıyım?

Evde İngilizce Öğrenmek

Evde İngilizce Öğrenmek

Evde İngilizce geliştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Yazımızın başında da dediğimiz üzere öncelikle aklınızda İngilizce öğrenmek olmalı. İngilizce öğrenme konusunda tereddüt etmemeniz önem arz etmektedir.
  • Çevrenizde, okulunuzda ya da çalıştığınız yerlerde İngilizce bilen insanlar varsa bunlara tabiri caizse yapışın. Çünkü pratik yapabileceğiniz madenler bu kişilerdir.
  • Arkadaşlarınız arasında İngilizce bilmeyen ancak sizin gibi dili öğrenme konusunda istekli ve kararlı olan kişi ya da kişiler olsun. Siz pes etmek istediğinizde o sizi, o pes etmek istediğinde siz onu güdülerseniz büyük bir yol kat edebilirsiniz.
  • Teknoloji çağında yaşadığımız aşikar bir gerçek. Evde İngilizce öğrenmek için telefonunuzdaki tüm uygulamalarda dil değişikliğine gidin. Uygulamalardaki dil ayarları özelliğinden İngilizceyi seçerek hem görsel, hem işitsel zekanıza yol gösterecek İngilizce kelimelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • İngilizceyi öğrenmek isterseniz İngilizlerin ya da İngilizce konuşan ülkelerin kültürlerine de göz atmalısınız. Kültürler hakkında bilgi sahibi olmanız demek, dillerini daha kolay öğrenmeniz ve adaptasyonunuzun daha hızlı olması demektir. Evde İngilizce öğrenmenin yolları arasında belki de en bariz olanı bu maddedir.
Benzer Yazılar

Mavi Işık Nedir? Gözleri Neden Yorar?

Eğitim 10 ay önce

Günümüzde, teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte, elektronik cihazların kullanımı artmış durumdadır. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer dijital ekranlar, günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ancak, bu cihazlar tarafından yayılan mavi ışığın, göz sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu makalede, mavi ışığın ne olduğunu ve neden gözleri yorduğunu anlatacağız.İçindekilerMavi Işık ve Kaynağı Nereden Gelir?Göz Sağlığı ve Mavi Işık UyumuMavi Işığı Azaltma YöntemleriÖzetleyecek olursak: Mavi Işık ve Kaynağı Nereden Gelir? Işık, elektromanyetik bir spektrumun bir parçasıdır ve farklı renklerden oluşur. Mavi ışık, bu renklerin bir parçası olup, dalga boyu açısından diğer renklere göre daha kısa olan bir ışık türüdür. Güneş ışığı doğal olarak mavi ışık içerirken, yapay ışık kaynakları olan LED’ler, floresan lambalar ve dijital ekranlar da mavi ışık yaymaktadır. Özellikle dijital cihazlar, bu tür ışığı yoğun bir şekilde yaydıkları için göz sağlığı üzerindeki etkileri daha belirgin hale gelmektedir. Göz Sağlığı ve Mavi Işık Uyumu Mavi ışığın doğrudan […]

Ölmeden Önce Mutlaka Okumanız Gereken 7 Kitap

Eğitim 10 ay önce

Kitap okumanın saymakla bitmeyecek pek çok faydası bulunmaktadır. Kitap okumak insanın ufkunu açmakta, akıcı ve düzgün konuşmayı kolaylaştırmakta, yeni bilgiler öğretmekte ve problem çözmeyi kolaylaştırmaktadır.İçindekilerFareler ve İnsanlar – John StanbackKüçük Prens – Antoine de Saint-ExupérySatranç – Stefan ZweigSimyacı – Paulo CoelhoBulantı – Jean-Paul SartreSuç ve Ceza – Fyodor DostoyevskiAnna Karenina – Lev Tolstoy Bu gibi pek çok faydası olan kitap okumak oturduğunuz yerden yeni deneyimler kazandırır. Bir kitabı okuyarak hiç gitmeden İspanya’yı gezebilir, tanımadığınız insanların hayatına dahil olabilir, 1. Dünya Savaşına katılabilirsiniz. Sadece sayfaları çevirerek bu kadar deneyim elde etmek son derece kıymetli bir şeydir. Dünya üzerinde milyonlarca kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar içerisinde genel okuyucu kitlesi tarafından yani çoğunluk tarafından beğenilen tavsiye edilen belli başlı kitaplar bulunmaktadır. Okuyan kişide derin izler bırakan ya da hayatının bir noktasına dokunan bu kitapları okumak size de pek çok şey katacaktır. Fareler ve İnsanlar – John Stanback Fareler ve İnsanlar, okumaya başladığınızda kendinizi çiftlik […]

Öğrenci Motivasyonu Nasıl Arttırılır? 10 Etkili Yöntem

Eğitim 10 ay önce

İçindekilerÖğrencilere kontrol fırsatı verinHedef belirleyinDestekleyici bir ortam oluşturunÖğrenme ortamını değiştirinÇeşitlilik sununOlumlu rekabet yaratınÖdüller sununÖğrencilere sorumluluk verinÖğrencilerin kendine güvenmesini sağlayınÖğrencinin amacı olmasını sağlayınÖğrenci Motivasyonu, Öğrencilerin derslere karşı ilgili ve hevesli olmaları, gördükleri eğitimden en iyi şekilde yararlanmaları için çok önemlidir. Ancak bazen öğrencilerin motivasyonu düşebilir veya yeterli olmayabilir. Bu durumda öğretmenler, veliler ve öğrenciler kendilerine şu soruyu sorabilirler: Öğrenci motivasyonu nasıl arttırılır? Bu sorunun cevabı için bu makaleyi okumaya devam edin. Öğrencilere kontrol fırsatı verin Öğrencilerin sınıfta olanlar üzerinde bir seçim yapmalarına ve kontrol etmelerine izin vermek, onlara daha fazla sorumluluk duygusu verir ve özgüvenlerini artırır. Örneğin, ödev türünü, çalışma arkadaşını veya çalışma ortamını seçmelerine izin vermek, onların ilgi ve yeteneklerine uygun bir şekilde öğrenmelerini sağlar. Ayrıca öğrencilerin kendi hedeflerini belirlemelerine ve bunları takip etmelerine yardımcı olmak da motivasyonlarını yükseltir. Hedef belirleyin Öğrencilerin neyi başarmak istediklerini ve bunun için neler yapmaları gerektiğini net bir şekilde bilmeleri, onları çalışmaya motive eder. Hedefler […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası