1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Threads Nedir? Threads Uygulama – Kullanım Rehberi 2023


0

Threads uygulaması, Meta’nın yeni bir sosyal medya platformudur. Uygulama, metin tabanlı içerikleri paylaşmak ve genel sohbetlere katılmak için bir alan sağlar. Uygulamanın arayüzü Twitter’a benzerliğiyle dikkat çekerken, Threads’te 500 harfe kadar paylaşım yapılabiliyor. Uygulamaya Instagram hesabınızla veya yeni bir hesap açarak giriş yapabilirsiniz. Uygulama, App Store ve Google Play Store’dan indirilebilir.

Threads Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Threads uygulamasını kullanmak için öncelikle uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı açtığınızda, Instagram hesabınızla veya yeni bir hesap açarak giriş yapabilirsiniz. Uygulamada, metin, bağlantı, fotoğraf ve video paylaşabilir, Instagram‘da takip ettiğiniz kişilerle veya yeni kişilerle sohbet edebilirsiniz. Uygulamada, 500 harflik bir sınır olduğunu unutmayın. Ayrıca, uygulama üzerinden durumunuzu, yerinizi ve pil durumunuzu da paylaşabilirsiniz. Uygulamanın arayüzü Twitter‘a benziyor, ancak bazı farklılıklar da var. Örneğin, Threads’te retweet etme yerine zincir oluşturma özelliği var. Uygulamayı daha iyi anlamak için resmi Threads hesabını takip edebilir veya uygulama içindeki yardım bölümüne bakabilirsiniz.

Threads Logo
Threads Logo

Threads Yeni Hesap Nasıl Açılır?

Instagram Threads ile yeni bir hesap açmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikle, Instagram uygulamasını telefonunuza indirin ve açın.
  • Uygulamanın giriş ekranında, Hesabın Yok mu? butonuna dokunun.
  • Sonra, Kaydol butonuna dokunun.
  • Ekrana gelen seçeneklerden, E-posta adresi ya da telefon numarasıyla kaydol butonuna dokunun.
  • Telefon numarası ile kaydolmayı seçerseniz, telefonunuza bir kod gelecek. Bu kodu girerek devam edin.
  • E-posta adresi ile kaydolmayı seçerseniz, e-posta adresinizi girerek devam edin.
  • Sonraki aşamada, adınızı, soyadınızı ve kullanıcı adınızı belirleyin. Kullanıcı adınızın daha önce alınmamış olması gerektiğini unutmayın.
  • Ardından, bir şifre belirleyin ve Kaydol butonuna dokunun.
  • Böylece Instagram Threads ile yeni bir hesap açmış olacaksınız. Hesabınızı istediğiniz gibi düzenleyebilir, fotoğraf ve video paylaşabilir, sohbet edebilirsiniz.

Threads Uygulamasının Sahibi

Instagram Threads uygulamasının sahibi, Meta şirketidir. Meta, aynı zamanda Facebook ve WhatsApp’ın da sahibidir. Threads uygulaması, Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş ve Instagram hesaplarıyla bağlantılıdır. Uygulamanın ilk paylaşımını ise Meta CEO’su Mark Zuckerberg yapmıştır. Uygulama, Twitter’a rakip olarak piyasaya sürülmüştür.

Threads Kullanıcı Sayısı

Threads’in kullanıcı sayısı hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Meta CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamanın ilk dört saat içinde 5 milyon kayıt sayısına ulaştığını duyurmuştur. Uygulama, Instagram’ın milyarlarca kullanıcıdan oluşan mevcut tabanının üzerine inşa edildiği için, kullanıcı sayısının zamanla artması beklenmektedir. Uygulamayı indirmek için App Store veya Google Play Store’dan Threads uygulamasını arayabilir ve Instagram hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Threads Uygulaması Ücretli Mi?

Hayır, Threads uygulaması ücretli değildir. Uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilir ve Instagram hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Uygulama, Instagram’ın yakın arkadaşlar arasındaki iletişime odaklanan bir alt uygulaması olarak başlamıştı, ancak son güncellemeyle birlikte tüm kullanıcılarla mesajlaşma imkânı sunmaya başladı. Uygulama, metin, fotoğraf, video, durum ve yer paylaşımı yapmanızı sağlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir