Evde Adım Adım Tırnak Bakımı

Tırnakların elimizde ve ayaklarımızda güzel ya da çirkin görüntüye sebep olması tamamen bizim elimizdedir. Bu yüzden düzenli bir tırnak bakım rutini oluşturmak çok önemlidir. Tırnaklarınıza kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde yüzlerce liralık manikür pedikür yaptırmak yerine doğru malzemeler ve sıralamalar ile evde kendiniz de çok basit bir şekilde bakım yapabilirsiniz.   Tırnak Bakımında Önemli Noktalar Tırnak bakımında birkaç tane dikkat edilmesi gereken nokta bulunmaktadır. Öncellikle kullanılan törpü, tırnak makası, nemlendirici yağ gibi ürünlerin kesinlikle kaliteli özellikle metal ürünlerin sterilize olması gerekmektedir. İkinci bir önemli nokta ise bakım esnasında yapılan itme gibi işlemlerde çok sert davranılmasıdır. Dokularınıza zarar vermemek için her adımda oldukça hassas davranmalısınız. Tırnaklara verilecek şekle uygun törpü yapmak da önemli bir noktadır. Her tırnak şeklinin farklı bir törpüleme yöntemi bulunmaktadır. Kimi şekil için iki yönlü törpü yapılırken kimi şekiller için sadece tek yön törpü yapılmaktadır. Törpü işlemi öncesi bu konu hakkında bir araştırma yapmak oldukça iyi olacaktır. Doğru Sıralama […]

Tırnakların elimizde ve ayaklarımızda güzel ya da çirkin görüntüye sebep olması tamamen bizim elimizdedir. Bu yüzden düzenli bir tırnak bakım rutini oluşturmak çok önemlidir. Tırnaklarınıza kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde yüzlerce liralık manikür pedikür yaptırmak yerine doğru malzemeler ve sıralamalar ile evde kendiniz de çok basit bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

 

Tırnak Bakımında Önemli Noktalar

Tırnak bakımında birkaç tane dikkat edilmesi gereken nokta bulunmaktadır. Öncellikle kullanılan törpü, tırnak makası, nemlendirici yağ gibi ürünlerin kesinlikle kaliteli özellikle metal ürünlerin sterilize olması gerekmektedir.

İkinci bir önemli nokta ise bakım esnasında yapılan itme gibi işlemlerde çok sert davranılmasıdır. Dokularınıza zarar vermemek için her adımda oldukça hassas davranmalısınız.

Tırnaklara verilecek şekle uygun törpü yapmak da önemli bir noktadır. Her tırnak şeklinin farklı bir törpüleme yöntemi bulunmaktadır. Kimi şekil için iki yönlü törpü yapılırken kimi şekiller için sadece tek yön törpü yapılmaktadır. Törpü işlemi öncesi bu konu hakkında bir araştırma yapmak oldukça iyi olacaktır.

Doğru Sıralama İle Tırnak Bakım Rutini

Tırnak bakımı için öncelikle tırnak derilerini yumuşatırken aynı anda tırnağı besleyen badem yağı gibi yağlar ile ya da iyi bir nemlendirici ile tırnak ve tırnak kenarları güzelce nemlendirilip yumuşatılmalıdır.

İkinci adımda tırnak kısaltılmalıdır. Kısaltma işleminde eğer badem tırnak ya da küt gibi farklı şekiller verecekseniz tırnağınıza ona uygun kesmeniz oldukça önemlidir. Kestikten sonra düzgün ve seri şekilde törpü yapılmalıdır. Törpü aşamasında tırnağı baskı ile kırmamak ve kestikten sonra oluşan sivrilikleri doğru şekilde düzeltmek çok önemlidir.

Törpü işleminden sonra yeterince yumuşamış tırnak diplerinizde ölü derileri arındırmalısınız. Bu aşamadan sonra tırnaklarınızın yatak denen kısmının alanı artacak ve daha bakımlı bir görüntü elde edeceksiniz. Tırnak diplerindeki ölü derilerden kurtulmanın 2 yolu vardır. Bunlardan ilki tırnak pensi ile kesmek ikincisi ise yumuşamış deriyi içeri doğru itmek. Tırnak pensi kullanmak için deriyi önce yukarıya doğru belirli ürünler ile kaldırmalısınız. Ölü deriyi keserken aşırıya kaçarsanız deride kanama yapabilir. Bu yüzden bu aşamada ölçülü davranmak son derece önemlidir. Ölü derileri içe iterken de aynı şekilde sert darbeler ile bunu yapmak tırnak diplerine zarar verecektir.

Ölü derilerden kurtulduktan sonra yoğun iyi bir nemlendirici ile tüm derinizi nemlendirmelisiniz. Bu aşamanın ardından oje sürülecekse sürülebilir. Ojenin yanı sıra nail art denen tırnak süsleme sanatına başvurarak daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ayrıca tırnak bakım rutinine haftada bir gibi bir sıklıkla tırnak peelingi de eklenmelidir. Tırnak peelingleri hem ölü derilerin önüne geçmekte hem de eğer tırnak sararması, incelmesi, kırılması, kopması gibi şikâyetleriniz bulunuyorsa tırnakların daha sağlıklı daha doğal bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır.

Tırnak bakımı hakkındaki yazımızı beğendiyseniz cilt beyazlatma hakkındaki içeriğimize de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Benzer Yazılar

Rakı Fiyatları Arttı Mı? Rakı Fiyatları 2024 Güncel Fiyatlar

Rakı fiyatları açısından yeni bir zam gerçekleşti. Rakı içmeyi sevenleri etkileyecek bu haberle beraber hem 70’lik, hem de 100’lük rakıların tutarları güncellendi. Güncellenen fiyatlar raflara asıldı. Sizler için haberimizde güncel yeni rakı oranları hakkında bilgi verdik. 100’lük Yeni Rakı fiyatı 2024 için ne kadar oldu işte yanıtıİçindekilerYeni Rakı Kaç TL? Rakı Fiyatları Güncel Zamlar70 lik Rakı Fiyatı Ne Kadar? Rakı Fiyatları Yeni Rakı için Ne Kadar Oldu?2023 Yeni Rakı Fiyatı Ne Kadar? 35’lik Rakı Fiyatları100 lük Rakı Ne Kadar 2023? 150’lik Yeni Rakı FiyatlarıYeni Rakı Fiyatları Ne Kadar? Beylerbeyi Göbek Rakısı 100 cl’ Fiyat Yeni Rakı fiyatları, Beylerbeyi Göbek fiyat alabileceğiniz haberimizden güncel oranları öğrendikten sonra tekel bayilerden rakı alımını gerçekleştirebileceksiniz. Güncel fiyatlar ve oranlarla tüm rakıların fiyatları. Yeni Rakı Kaç TL? Rakı Fiyatları Güncel Zamlar Yeni Rakı fiyatları yeni yapılan zamlarla birlikte değişti. Üzüme eklenen etil alkolle elde edilen Rakı kendi kültürümüze ait alkollü bir içkidir. Bu nedenle ülkemizde rakı […]

Bira Fiyatları Ne Kadar? Bira Fiyatları 2024 Listesi

2023 bira fiyatları, Tuborg, Efes Pilsen ve diğer markalar açısından değişiyor. Şişeler büyüdükçe fiyatlarda da artış meydana geliyor. Henüz güncel 2023 fiyatları hakkında bilgi sahibi değilseniz haberimizi takip edebilirsiniz. Son dönemin güncel zamlarıyla beraber belirlenen Tuborg, Efes bira fiyatı sizleri haberimizin devamında bekliyor.İçindekiler1 Tane Bira Kaç Para? Markalara Göre 1 Tane Bira Fiyatları50 cl Carlsberg Bira Kaç TL? Carlsberg Bira FiyatlarıMigros Bira Kaç TL? 6’lı Bira Fiyatları MigrosEfes Bira Fiyatları Ne Kadar?Tuborg Gold Fiyat Kaç TL? Tuborg Bira FiyatlarıMiller Bira Fiyat Kaç TL? Miller Bira Fiyatları 6’lı bira fiyatları Migros, Carrefour gibi marketlerde değişik etiketlerden satılmaya devam ediliyor. Asgari ücrete yapılan zamların ardından bira etiketlerinde değişmeler yaşandı. İşte güncel en ucuz bira ve en pahalı bira seçenekleri… 1 Tane Bira Kaç Para? Markalara Göre 1 Tane Bira Fiyatları 6’lı bira fiyatları ya da tane ile satılan biraların fiyatı markalara göre değişiklik göstermektedir. 1 tane biranın ücreti de alacağınız marka ve […]

Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri ve Farklı Fonksiyonları

Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye) farklı model ve fonksiyonlara sahip olacak şekillerde engelli bireylerin hayatlarını daha kolay bir hâle getirebilmek için özenle tasarlanırlar. Teknolojinin geldiği noktada farklı inovasyonlara ev sahipliği yapan bu ürünler günümüzde engelli bireyler tarafından tercih edilirler. Yine günümüzde açılıp-kapanabilen veya katlanabilen, merdivenleri refakatçisi olmadan çıkabilen, engelli bireylerin doğrulabilmesini sağlayabilen tekerlekli sandalyeler de mevcuttur.İçindekilerNeden Medikal Expert? İnternetten tekerlekli sandalye siparişi vermeden dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da mevcuttur. Yazımızın devamında Medikal Expert web sitesinin ayrıcalıklarından bahsedecek ve bu web sitesini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda ipuçları vereceğiz. Neden Medikal Expert? Medikal Expert tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com) başta olmak üzere birçok farklı medikal ürününü bulabileceğiniz bir web sitesidir. Öncelikli olarak farklı model ve fonksiyonlara sahip tekerlekli sandalyelere bu web sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Güvenli alışveriş yapabileceğiniz bu web sitesinde 7/24 teknik destek de alabilirsiniz. Yine satın aldığınız ürünlerin sertifikalı olması- kaliteli malzemelerden üretilmesi ve ağırlığının hafif olması nedeniyle de bu web sitesi […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası