1. Anasayfa
  2. Merak Edilenler

Volim Nasıl İçilir? 1 Şişe Volim Sarhoş Eder Mi? Volim Fiyatları 2023

Alkollü içecekler arasında yer alan volim, tadıyla pek çok kişinin sevdiği ve tercih ettiği içecek türüdür. Ancak henüz bu içeceği tüketmeyenler volim fiyatları hakkında bilgi almak istiyorlar. Sizlere içecekle ilgili bilinmeyenleri açıkladık.


0

1 şişe Volim sarhoş eder mi şeklinde sorular fazlasıyla gelmektedir. İçerisinde alkol bulunduğundan dolayı içeceğin sarhoş etme potansiyeli vardır. Ancak alkol oranı rakı gibi diğer alkollü içeceklere nazaran daha düşüktür. Bu nedenle sarhoş etme potansiyeli daha azdır. Eğer ilk defa alkollü bir içecek tüketecekseniz yine de tedbirli davranmanızda fayda var.

Volim alkol oranı herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle gece kulüplerinde, partilerde ve otellerde fazlasıyla tüketilen bu alkollü içeceğin bilinmeyenlerini açıkladık.

Volim Çok Kafa Yapar Mı?

Volim meyve ve kokteyl haline getirilerek genelde tüketilmektedir. Hemen her alkollü içecek gibi soğuk bir şekilde içilmesinde fayda vardır. Hatta bazı kişilerin buzlu bir şekilde tükettiği de gözlemlenmektedir. Dolayısıyla soğuk veya buzlu, meyveli veya kokteyl şeklinde tüketebileceğiniz alkollü bir içecektir.

Alkollü içeceklerin hepsinin kafa yapma özelliği bulunmaktadır. Eğer alkole karşı alışkın bir vücudunuz yoksa da direnciniz düşükse çok kısa sürede sarhoş olma ihtimaliniz bulunmaktadır. %14.4 oranında alkol barındıran bu alkollü içecek genellikle alkole yeni başlayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Volim de Alkol Var Mı?

Orman meyveli volim ya da böğürtlenli gibi farklı çeşitler karşımıza çıkabilmektedir. Bu nedenle meyveli seçenekleriyle daha lezzetli bir tada sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak içeceğin her türünde alkol bulunmaktadır. %14.4 oranında barındırdığı alkol sebebiyle ister böğürtlenli, ister orman meyveli olsun tüm alkollü içeceklerin kafa yapma ihtimali bulunmaktadır.

150 ile 200 arasında değişen bir kaloriye sahip olan alkollü içecek, her ne kadar masum gibi görünse de alkol bağımlılığına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle çok fazla tüketilmemeli ve tüketim bağımlılık haline dönüşmemelidir. Alkol bağımlığının yanı sıra iç organlarda bıraktığı hasalar, yan etkiler ve bağışıklık sisteminin olumsuz yönde etkilenmesi gibi pek çok sağlık sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Volim Alkol Ne?

Böğürtlenli volim, elmalı, karpuzlu gibi seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Ancak %14.4 alkol oranına sahiptir. Üstelik içerisinde maya da yer almaktadır. Tüm bu etkiler bir araya geldiğinde içeceğin sarhoş etme potansiyeli oldukça yüksektir. Bu içeceğin tercih edilme sebeplerinin başında diğer alkollü içeceklere göre fiyatının daha ekonomik etiketlere sahip olmasıdır. Örneğin bira fiyatları bile yerine göre bu alkollü içecekten daha yüksek meblağlara satılmaktadır. Üstelik hızlı sarhoş etme etkisi bulunduğundan dolayı kesinlikle dikkatli ve temkinli içilmesi gerektiği konusunda uzmanlar uyarıda bulunmaktadır.

Tüm alkollü içeceklerde olduğu gibi bu içeceği tüketirken soğuk, hatta buzlu bir şekilde tüketmenin kafa yapma ve çarpma etkisini en aza indireceği söylenmektedir.

Bir Volim Kaç TL?

Migros Volim fiyat ve diğer marketlerde, tekel bayilerinde alkollü içecek fiyatları değişkenlik göstermektedir. Aşağıda sizler için çeşitlerine göre fiyatları paylaştık:

Volim Alkol Fiyat
1 litre Kırbıyık Volim Alkol Fiyatı 225,00 TL
1 litre Kırbıyık Cosmopolitan Volim Alkol Fiyatı 225,00 TL
1 litre Kavun Laurier Hawaii Volim Alkol Fiyatı 225,00 TL
1 litre Volim Alkol Fiyatı 225,00 TL
24 cl Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Tutti Frutti Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Sek On The Beach Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Şişe kokteyl Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Pinacolada Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Çilek Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Holidays Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Meyve Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Limonlu Volim Alkol Fiyatı 65,00 TL
24 cl Vişneli Furtti Volim Alkol Fiyatı 68,00 TL
24 cl Yeşil Elma Volim Alkol Fiyatı 68,00 TL
24 cl Mojitolu Volim Alkol Fiyatı 68,00 TL
24 cl Karpuzlu Volim Alkol Fiyatı 68,00 TL
1 Litre Kırbıyık Volim Alkol Fiyatı 225,00 TL
14.4 Limonlu Volim Volim Alkol Fiyatı 79,00 TL
14.4 Volim Redbull Volim Alkol Fiyatı 98,50 TL
14.4 Çilekli Volim kokteyl Volim Alkol Fiyatı 98,50 TL

Volim Yasaklandı Mı?

Volim alkol oranı 14.4 olması sebebiyle ceza alan içecekler arasındadır. Geçtiğimiz zaman içerisinde Tarım ve Orman Bakanlığı içeceğe ceza kesmiştir. Ancak herhangi bir şekilde yasaklanma söz konusu olmamıştır. Bu nedenle hem satılmaya devam edilmektedir. Hem de bu alkollü içeceği tüketenlere herhangi bir şekilde uyarı, ceza yaptırımı uygulanmamaktadır. Ancak özellikle kokteyl halinde bulunanları doktorlar pek fazla önermemektedir. Çünkü bu içeceklerin içeriğinde şeker oranı fazla bulunduğundan dolayı pek çok sağlık sorunu, kalp damar hastalıkları ve şeker rahatsızlığına yakalanma oranı yüksektir.

Kaç Volim Sarhoş Eder?

1 şişe volim sarhoş eder mi herkes tarafından soruluyor. Ancak alkollü içki tüketirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde kafa yapma oranı daha düşük olacaktır. İşte sarhoş olmamak için yapılması gerekenler:

  • Alkollü içecekleri hızlı içmek yerine yavaş ve belki de saatlere yayılan süreçte tüketmek sarhoş olma ihtimalini düşürmektedir.
  • Alkollü içecekleri ilk defa ya da seyrek şekilde tüketmek sarhoş olma ihtimalini arttırır. Daha hızlı sarhoş olunur. Dolayısıyla ilk kez alkollü içecek tüketecekseniz ya da bünyeniz alışık değilse az ve yavaş içmeye özen gösterin.
  • Alkollü içecekler genellikle soğuk tüketilmelidir. Hatta çok sıcak havalarda tüketim yapılacaksa içerisine mutlaka buz eklenmelidir.

Bunlara dikkat edildiği halde 1 şişe yapılan tüketim sarhoş edebilir. Hatta şişenin yarısında bile sarhoş olabilirsiniz. Eğer bu içecek hoşunuza gitmediyse bira fiyatları yazımızdan incelemenize devam edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir