Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır sorusuna yanıt olarak verilebilecek birkaç basit adım ile hasar kaydı sorgulaması yapılabilir. Araç sorgulaması yapılması sigorta için verilen ücretin ağırlığı olup olmadığını öğrenmek adına son derece etkili bir yöntemdir. Aracın daha güvenilir şekilde tanınmasına imkan sağlayan bu yöntem sigorta işlemleri ve araç satın alma işlemlerinde sık sık uygulanır. Araç hasar kaydı sorgulaması yapılarak sigorta için ödenmesi gereken tutarın ideal olup olmadığı bu şekilde ortaya çıkar. Bununla birlikte ikinci el araç almak isteyen kişiler alacakları aracın hasar kaydına ilişkin bilgileri öğrenmek adına bu işleme başvurabilir. Bu şekilde satın alacağı aracın gerçek verilere bağlı olarak verdiği rakamın adil olup olmadığını öğrenebilir. Plakadan araç hasar sorgulaması yapılması pek çok farklı konuda bilgi almaya imkan sağlar. Hasar sorgulaması yapılırken elde edilen bilgiler aşağıda maddeler halinde yer alır. 2023 senesinden sonraki senelerde yapılan bütün hasar kayıtlarını öğrenmek mümkündür. Hasara neden olan kazaların türevlerini öğrenmek mümkündür. Aynı zamanda […]

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır sorusuna yanıt olarak verilebilecek birkaç basit adım ile hasar kaydı sorgulaması yapılabilir. Araç sorgulaması yapılması sigorta için verilen ücretin ağırlığı olup olmadığını öğrenmek adına son derece etkili bir yöntemdir. Aracın daha güvenilir şekilde tanınmasına imkan sağlayan bu yöntem sigorta işlemleri ve araç satın alma işlemlerinde sık sık uygulanır.

Araç hasar kaydı sorgulaması yapılarak sigorta için ödenmesi gereken tutarın ideal olup olmadığı bu şekilde ortaya çıkar. Bununla birlikte ikinci el araç almak isteyen kişiler alacakları aracın hasar kaydına ilişkin bilgileri öğrenmek adına bu işleme başvurabilir. Bu şekilde satın alacağı aracın gerçek verilere bağlı olarak verdiği rakamın adil olup olmadığını öğrenebilir.

Plakadan araç hasar sorgulaması yapılması pek çok farklı konuda bilgi almaya imkan sağlar. Hasar sorgulaması yapılırken elde edilen bilgiler aşağıda maddeler halinde yer alır.

  • 2023 senesinden sonraki senelerde yapılan bütün hasar kayıtlarını öğrenmek mümkündür.
  • Hasara neden olan kazaların türevlerini öğrenmek mümkündür.
  • Aynı zamanda kazanın oluştuğu tarih ve detaylarını da öğrenmek mümkündür.
  • Kaza sonrasında oluşan hasarların ve ne kadar ücret tuttuğunu öğrenmek mümkündür.

Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak bu işlem bütün operatörlerde geçerli olabilecek SMS ile tamamlamak mümkündür. Aynı şekilde aynı bilgileri e-devlet üzerinden bulmak da mümkündür. Araç plakasının bitişik halde yazıp “5664” numarasına SMS olarak göndermek yeterlidir.

Bu şekilde kısa süre içerisinde araç hasar kaydı kişinin telefonuna gelir. Son derece basit ve etkili olan bu yöntem ile aracı daha yakından tanımak mümkündür. Araç hakkında karşılaştırma yapılması için gerekli olan bu basit işlem e devlet üzerinden de yapılabilir.

Atılan bu SMS bütün operatörlerde 60 TL’dir. Ücretli olan bu yöntem aracın bütün hasar kaydını telefona iletir. Kişi bu sayede araç hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmuş olur.

Eski hasar bilgileri ve bunun hakkında bütün detayları öğrenebilmek için mesaj göndermeye ek olarak e-devlet üzerinden de aynı bilgilere sahip olmak mümkündür. Ücretsiz şekilde yapılan bu işlem tıpkı SMS işleminde olduğu gibi son derece basit ve hızlıdır. E-devlet üzerinden yapılan bilgilendirme için TC kimlik bilgisi, e- devlet şifresi ve araç plakası gibi bilgiler gereklidir.

Tüm bu bilgiler doğru şekilde girildiğinde kısa süre içerisinde ilgili hasar kaydı ekrana gelir. Kişide bu şekilde çok daha etkin olarak araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmuş olur.

Araç hasar sorgulama ücretsiz

Araç hasar sorgulama ücretsiz şekilde yapılması isteniyorsa e-devlet üzerinden hasar sorgulama işlemleri yapılabilir. Son derece kolay ve hızlı olan bu işlem ile araç hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir.

E-devlet araç hasar sorgulama işlemi yapılmadan önce e-devlet hesabına giriş yapmak gerekir. Ardından karşılaşılan sayfada trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgulama kısmına giriş yapılarak aracın plakası girilir. Ardından sorgula butonuna basıldıktan sonra birkaç dakika içerisinde girilen plakaya ait olan bütün araç bilgileri ve resmi evraklar ekrana dökülür.

Bu işlem sayesinde Araç hakkında daha detaylı şekilde bilgi edinebilmek mümkündür. Özellikle ikinci el araç alacak kişiler bu sorgulama ile alacakları aracı daha rahat şekilde seçebilirler.

5664 Hasar Kaydı Sorgulama

5664 hasar kaydı sorgulama hakkında merak edilen önemli bir detay vardır. Aracın plakası sonradan değişmiş olsa bile dahi hasar geçmişini 5664 numarasına SMS atmak ile görmek mümkündür. Aracın geçmiş yıllara Ait hasar kayıtlarını da aynı şekilde görmek mümkündür.

Ücretlendirmeler bütün operatörler için sabit 60 TL’dir. 60 TL gibi bir ücreti vermek istemeyen kişiler e-devlet üzerinden yine aynı hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapabilir.

İkinci el araç satın alma durumlarında sıklıkla karşı karşıya kalınan hasar kaydı sorgulama işlemleri kişinin daha güvenli şekilde araç satın almasına imkan sağlar. Aracın hangi aksamlarında problem olduğunu bulmak için etkili olan bu yöntem ile aracın hangi şekilde kaza yaptığını ve tamir işlemine alındığını bulmak mümkündür.

Bu şekilde aracın sağlam olup olmadığını belgeler ile görmek kişinin almış olduğu aracı daha yakından tanımasına imkan sağlar.

Diğer yazılarımıza göz attınız mı?

Benzer Yazılar

Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri ve Farklı Fonksiyonları

Merak Edilenler 3 hafta önce

Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye) farklı model ve fonksiyonlara sahip olacak şekillerde engelli bireylerin hayatlarını daha kolay bir hâle getirebilmek için özenle tasarlanırlar. Teknolojinin geldiği noktada farklı inovasyonlara ev sahipliği yapan bu ürünler günümüzde engelli bireyler tarafından tercih edilirler. Yine günümüzde açılıp-kapanabilen veya katlanabilen, merdivenleri refakatçisi olmadan çıkabilen, engelli bireylerin doğrulabilmesini sağlayabilen tekerlekli sandalyeler de mevcuttur.İçindekilerNeden Medikal Expert? İnternetten tekerlekli sandalye siparişi vermeden dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da mevcuttur. Yazımızın devamında Medikal Expert web sitesinin ayrıcalıklarından bahsedecek ve bu web sitesini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda ipuçları vereceğiz. Neden Medikal Expert? Medikal Expert tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com) başta olmak üzere birçok farklı medikal ürününü bulabileceğiniz bir web sitesidir. Öncelikli olarak farklı model ve fonksiyonlara sahip tekerlekli sandalyelere bu web sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Güvenli alışveriş yapabileceğiniz bu web sitesinde 7/24 teknik destek de alabilirsiniz. Yine satın aldığınız ürünlerin sertifikalı olması- kaliteli malzemelerden üretilmesi ve ağırlığının hafif olması nedeniyle de bu web sitesi […]

Ücretsiz Bir Şekilde Windows 10 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

Merak Edilenler 3 hafta önce

İçindekilerWindows 10 Yükseltme GereksinimleriMevcut Windows Sürümünüzü Kontrol EdinVerilerin YedeklenmesiWindows 10 Yükseltme Aracını İndirinWindows 10 Yükseltme Aracını ÇalıştırınGüncelleştirmeleri Kontrol EdinYükseltme İşlemini BaşlatınWindows 10 Yükseltme Sonrası Windows 10, Microsoft’un en son işletim sistemi sürümüdür ve güvenlik güncellemeleri ve yeni özelliklerle desteklenmektedir. Eski bir Windows sürümünden ücretsiz bir şekilde Windows 10’a yükseltme yapmak mümkündür. Bu makalede, ücretsiz bir şekilde Windows 10’a yükseltme işlemini adım adım açıklamak için aşağıdaki alt başlıkları takip edebilirsiniz: Windows 10 Yükseltme Gereksinimleri Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltmek için bazı gereksinimler vardır. Bilgisayarınızın aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılaması gerekmektedir: İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı bir işlemci. RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit). Boş Sabit Disk Alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit). Ekran Kartı: DirectX 9 destekli bir ekran kartı ve WDDM sürücüsü. Ekran Çözünürlüğü: 800 x 600 piksel veya daha yüksek. Mevcut Windows Sürümünüzü Kontrol Edin Windows 10’a yükseltmeye başlamadan […]

Adana Boşanma Avukatları Anlaşmalı Boşanma Protokolünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boşanma her zaman zorlu ve yıpratıcı bir süreçtir. Evlilik birliğinin sona ermesiyle birlikte eşler arasında sorunlar ortaya çıkar. Bu durumda tarafların anlaşmalı bir şekilde boşanmayı gerçekleştirmeleri herkes için daha iyidir.İçindekilerAnlaşmalı Boşanmanın AvantajlarıBoşanma Protokolünün İçeriğiAvukat SeçimiVarlık PaylaşımıÇocuk VelayetiÇocuk için NafakaEşe Ödenen NafakaSosyal Güvenlik HaklarıSonuç Anlaşmalı boşanma, eşlerin boşanma konusunda anlaşmaları ve mahkemeye birlikte başvurarak boşanmaları demektir. Bu sayede taraflar arasında yaşanabilecek olumsuzluklar en aza indirgenir. Anlaşmalı boşanma dava sürecini kısaltır, masrafları azaltır ve tarafların birbirlerine karşı kin ve nefret duymalarının önüne geçer. Anlaşmalı boşanma için tarafların bir boşanma protokolü hazırlamaları gerekir. Boşanma protokolü, boşanma konusunda varılan anlaşmanın detaylarını içeren resmi bir belgedir. İçeriği dikkatlice hazırlanmalı ve imzalandıktan sonra mahkemeye sunulmalıdır. Aksi halde anlaşmazlıklar tekrar ortaya çıkabilir. Bu nedenle Adana’da anlaşmalı boşanma sürecinde boşanma protokolünün hazırlanması son derece önemlidir. İyi bir avukatla çalışılarak protokol detaylı bir şekilde oluşturulmalıdır. Böylece boşanma süreci taraflar için mümkün olduğunca sorunsuz tamamlanmış olur. Anlaşmalı Boşanmanın Avantajları Anlaşmalı […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası