Google Bard Müjdeli Haberi Duyurdu!

Google’ın çok konuşulan yapay zeka sohbet botu Google Bard önemli bir gelişmeyi duyurdu. Bu gelişmeden sonra dünyanın dört bir yanından sayısız kullanıcının gözü kulağı Bard’a çevrildi. Google Bard, ChatGPT’e en büyük rakip olarak gösteriliyordu. Ancak Türkçe desteğinin olmaması kullanıcıları büyük oranda kısıtlıyordu. Beklenen oldu ve Google Bard’a Türkçe Desteği geldi. Popüler sohbet botu Türkçe dahil olmak üzere 40 yeni dil desteğine kavuştu. ChatGPT’ye Büyük Rakip! OpenAI, ChatGPT sohber robotu ile küresel çapta adeta yankı uyandırmıştı. Fakat arama motoru devi Google’da bundan geri kalmadı. Bard adı verilen sohbet botu, ChatGPT’ye büyük bir rakip olarak kullanıma sunuldu. Ancak Türkçe dil desteği mevcut değildi. Dolayısıyla pek çok kişi Google Bard Türkçe desteği ne zaman gelecek? Google Bard Türkçe Dil ve Bard Türkçe desteği gelecek mi gibi sorulara cevap arıyordu. Merak edilen tüm sorular açıklığa kavuştu ve Google Bard Türkçe Dil desteği sonunda geldi. Dil desteğinin gelmesinin ardından sohbet botu gelişmiş yanıt kontrolleri ve […]

Google’ın çok konuşulan yapay zeka sohbet botu Google Bard önemli bir gelişmeyi duyurdu. Bu gelişmeden sonra dünyanın dört bir yanından sayısız kullanıcının gözü kulağı Bard’a çevrildi. Google Bard, ChatGPT’e en büyük rakip olarak gösteriliyordu. Ancak Türkçe desteğinin olmaması kullanıcıları büyük oranda kısıtlıyordu.

Beklenen oldu ve Google Bard’a Türkçe Desteği geldi. Popüler sohbet botu Türkçe dahil olmak üzere 40 yeni dil desteğine kavuştu.

ChatGPT’ye Büyük Rakip!

OpenAI, ChatGPT sohber robotu ile küresel çapta adeta yankı uyandırmıştı. Fakat arama motoru devi Google’da bundan geri kalmadı. Bard adı verilen sohbet botu, ChatGPT’ye büyük bir rakip olarak kullanıma sunuldu. Ancak Türkçe dil desteği mevcut değildi.

Dolayısıyla pek çok kişi Google Bard Türkçe desteği ne zaman gelecek? Google Bard Türkçe Dil ve Bard Türkçe desteği gelecek mi gibi sorulara cevap arıyordu. Merak edilen tüm sorular açıklığa kavuştu ve Google Bard Türkçe Dil desteği sonunda geldi.

Dil desteğinin gelmesinin ardından sohbet botu gelişmiş yanıt kontrolleri ve metin yanıtları ile dikkat çekti. Ek olarak cevapları seslendirebilme özelliğini de bünyesine kattı. Çok konuşulan yapay zeka aracı artık Türkçe dahil olmak üzere yaklaşık 49 farklı dilde sohbet edebiliyor.

Yanıtları Seslendirebilecek

2023 yılı yapay zeka araçlarının yarış yılı oldu. Bu alanda en fazla öne çıkan sistemler ise Bard ve ChatGPT olarak karşımıza çıktı. Aktarılan bilgilere göre Google Bard artık cevapları seslendirebilme özelliğine sahip.

Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılar yanıtları okumak yerine dinleyebilecekler. Bu özellikle ile yeni eklenen 40 dildeki kelimelerin doğru telaffuzlarını duymakta mümkün hale gelecek.

Tüm bunların yanında kullanıcılar Bard‘ın nasıl cevap vereceğini belirlemek için beş farklı seçeneğe sahip olacaklar. Bunlar; basit, uzun, kısa, profesyonel veya gündelik şeklinde olacak.

Benzer Yazılar

Yerden Isıtma Sistemi Türleri

Teknoloji 3 ay önce

Elektrikli Yerden Isıtma Elektrik enerjisi kullanarak çalışan bu sistem, özellikle küçük alanlarda tercih edilir. Kolay kurulumu ve bağımsız çalışabilme özelliği sayesinde pratik bir çözümdür. kayseri evden eve nakliyat firmaları Sulu Yerden Isıtma Sıcak suyun borular aracılığıyla dolaştığı bu sistem genellikle geniş alanların ısıtılmasında tercih edilir. Isıyı daha uzun süre tutma özelliğiyle bilinir. Yerden Isıtmanın Maliyeti: Yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti kurulum boyutuna, seçilen sistem türüne ve yerel faktörlere göre değişir. Genel olarak yüksek yatırım maliyeti uzun vadede enerji tasarrufuyla dengelenir. Yerden Isıtma Nasıl Kurulur? yerden ısıtma kurulumu aşamalı bir süreç gerektirir: Döşeme Seçimi ve Hazırlık: Yerden ısıtma sistemi döşenecek zemin kaplamasını seçmeden önce uygun malzemeyi seçmek önemlidir. Ardışık adımlarla zemin hazırlığı yapılmalıdır. Isıtma Kablolarının veya Borularının Döşenmesi: Seçilen sistem türüne göre ısıtma kablosu veya borular zemine döşenir. Bu aşama profesyonel yardım gerektirebilir. Sistem Kontrolü ve Bakımı: Kurulum tamamlandıktan sonra, sistem kontrol edilmeli ve düzenli bakım yapılmalıdır. Bu sistemler hakkında bilgi almak […]

Google Asistan’a Yapay Zekâ Desteği Mi Geliyor?

Teknoloji 4 ay önce

Son günlerde teknoloji dünyasında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu alandaki son gelişmeler ise Google Asistan’dan geldi. Sızdırılan bilgilere göre Google Asistan‘a yapay zeka desteği gelebilir. Peki, bu sızıntılar nasıl ortaya çıktı? Şirket içi bir e-postanın bu bilgileri gün ışığına çıkardığı iddia edildi. Bu e-postaya göre LLM isimli dil modeli, kısa bir süre içerisinde Google Asistan’a entegre edilecek.İçindekilerLLM isimli dil modeli Google Asistan’a entegre edilecek Yapay zeka sistemleri her gün biraz daha fazla yaygınlaşıyor. Bu tür sistemlere sadece kurumsal markalar değil bireysel kullanıcılar da büyük ilgi gösteriyor. Fakat daha yolun başında olduğumuz da kaçınılmaz bir gerçek. Teknoloji alanında yaşanan son gelişmeler, Google’ın yeni planlarını ortaya çıkardı. LLM isimli dil modeli Google Asistan’a entegre edilecek Google’ın çalışanlarına gönderdiği bir e-posta, Google Asistan hizmetinin yakın bir gelecekte önemli bir dönüşüm geçireceğini ortaya çıkardı. E-posta, Google’ın “Asistan” hizmetinin yapay zekâ dopingi alacağını gözler önüne serdi. Google, LLM (Dil Düzeyi Modeli) adı verilen dil modeliyle […]

Uygun Fiyatlı Redmi 12 5G İnceleme

Teknoloji 4 ay önce

Son dönemlerde akıllı telefon denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri şüphesiz Redmi oluyor. Popüler marka, yine ses getirecek bir ürünü ile karşımıza çıktı. Redmi 12 5G, Iphone ve Samsung ile kıyasıya yarışacak düzeyde diyebiliriz. Ayrıca fiyatınında uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Şimdi hiç vakit kaybetmeden Redmi 12 5G inceleme işlemlerine geçelim.İçindekilerRedmi 12 5G İncelemeTeknik Özellikler Redmi 12 5G İnceleme Redmi 12 5G, uygun fiyatının yanı sıra 5G bağlantı sunmasıyla da tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Yerli ve yabancı basında ses getiren bu yeni telefon, tasarım açısından da kullanıcıları büyüleyebilecek nitelikte diyebiliriz. Tüm bunların yanında iPhone’larla benzerlik gösterdiği de gözlerden kaçmadı. Fakat ülkemize gelip gelmeyeceğine dair henüz net bir bilgi mevcut değil. Dünyaca ünlü teknoloji devi Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, bugün düzenlediği bir etkinlikte, özellikle tasarımıyla dikkat çekecek olan yeni akıllı telefonu “Redmi 12 5G”yi tanıttı. Bizde hiç vakit kaybetmeden Redmi 12 5G inceleme konusu ile karşınıza çıkmaya karar verdik. Telefon, […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası