Threads Zirveden Çabuk Ayrıldı!

Geçtiğimiz haftalarda Meta şirketinin piyasaya sürdüğü sosyal medya uygulaması Threads dünya genelinde geniş yankı uyandırmıştı. Küresel çapta milyonlarca kullanıcı bu uygulama da hesap açmak için adeta yarış içerisine girdi. Bahsi geçen uygulama indirme rekoru kırdı ve tüm dünyayı kasıp kavurdu. Ancak açıklanan verilere göre bu popülerlik kısa sürdü. Aktarılan bilgilere göre Threads platformunda çok ciddi bir kullanıcı düşüşü yaşandı. Dolayısıyla gözler Mark Zuckerberg‘e çevrildi. Threads Uygulamasında Ciddi Düşüş Yaşanıyor ABD’li teknoloji şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, Threads adlı sosyal medya platformunun kullanıcı sayısında düşüş yaşandığını açıkladı. Threads, dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’a rakip olarak 6 Temmuz’da kullanıma sunulmuştu. Ancak uygulamanın kullanıcı sayısı, hedeflenen seviyeye ulaşamadı. Mark Zuckerberg, uygulamanın etkileşim oranında düşüş yaşandığını kabul etti ve 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmanın hedeflendiği ifade edildi. Ancak şu an için bu hedefe ulaşılmış değiller. Zuckerberg, platforma yeni güncellemelerin geleceğini ve uygulamanın arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğe uygun olarak geliştirileceğini vurguladı. İlk 5 […]

Geçtiğimiz haftalarda Meta şirketinin piyasaya sürdüğü sosyal medya uygulaması Threads dünya genelinde geniş yankı uyandırmıştı. Küresel çapta milyonlarca kullanıcı bu uygulama da hesap açmak için adeta yarış içerisine girdi. Bahsi geçen uygulama indirme rekoru kırdı ve tüm dünyayı kasıp kavurdu.

Ancak açıklanan verilere göre bu popülerlik kısa sürdü. Aktarılan bilgilere göre Threads platformunda çok ciddi bir kullanıcı düşüşü yaşandı. Dolayısıyla gözler Mark Zuckerberg‘e çevrildi.

Threads Uygulamasında Ciddi Düşüş Yaşanıyor

Threads Zirveden Çabuk Ayrıldı

Threads Zirveden Çabuk Ayrıldı

ABD’li teknoloji şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, Threads adlı sosyal medya platformunun kullanıcı sayısında düşüş yaşandığını açıkladı. Threads, dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’a rakip olarak 6 Temmuz’da kullanıma sunulmuştu. Ancak uygulamanın kullanıcı sayısı, hedeflenen seviyeye ulaşamadı.

Mark Zuckerberg, uygulamanın etkileşim oranında düşüş yaşandığını kabul etti ve 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmanın hedeflendiği ifade edildi. Ancak şu an için bu hedefe ulaşılmış değiller.

Zuckerberg, platforma yeni güncellemelerin geleceğini ve uygulamanın arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğe uygun olarak geliştirileceğini vurguladı.

İlk 5 günde 100 milyon kişiye ulaşmıştı

İlk 5 günde 100 milyon kişiye ulaşmıştı

İlk 5 günde 100 milyon kişiye ulaşmıştı

Uygulamaya ilk 5 günde 100 milyon kişinin üye olması, başlangıçta umut verici bir başarı olarak görüldü, ancak eleştirmenler, düşüş yaşanmasının nedeninin Threads’ın diğer sosyal medya sitelerine göre eksik özelliklerinin olması olduğunu düşünüyorlar.

Uygulamada henüz gönderi arama, gönderi düzenleme, etiket ve direkt mesajlaşma gibi özellikler bulunmuyor. Platformun Twitter’a rakip olma iddiasıyla başlayan yolculuğu, beklenen ilgiyi çekemediği ve eksik özelliklerinin kullanıcıları çekemediği için zorlu bir süreç geçiriyor. Ancak Zuckerberg’in gelecekteki güncellemelerle platformu geliştirme taahhüdü, uygulamanın umutlu bir geleceği olabileceğine işaret ediyor.

Ayrıca uygulamada ciddi bir düşüş yaşansa da hala milyonlarca kullanıcısı olduğunu belirtmekte fayda var. Şu an beklenmedik bir düşüş yaşasa da gelecek güncellemelerden sonra bu durum değişebilir. Uygulama son derece pratik ve kullanışlı bir yapıya sahip. Yani ileri ki zamanlarda sosyal medya devi Twitter’ı sollayabilir.

Benzer Yazılar

Instagram’da Keşfete Çıkmak İçin İşte Yaratıcı Yollar – 2024

Sosyal Medya 2 hafta önce

Birçok insan, instagram keşfet bölümünde yer almanın önemini kavramıştır. Sosyal medya dünyasında büyük bir etkiye sahip olan Instagram, milyonlarca kullanıcısıyla en popüler platformlardan biri haline gelmiştir. Çünkü burada paylaşımlarınızın daha geniş bir kitleye ulaşması mümkün olur. Peki, Instagram’da keşfete çıkmak için ne yapmam gerekiyor? İşte size bu konuda yardımcı olacak yaratıcı yöntemler ve ipuçları!İçindekilerInstagram’da Keşfete Çıkmak İçin Kullanıcıların İlgisini Çeken İçerikler Oluşturunİçeriğinizin Görsel Kalitesi Önemlidirİçeriğinizin Özgün ve Yaratıcı Olmasına Özen GösterinTrendlere Uygun İçerikler PaylaşınInstagram’da Keşfete Çıkmak İçin Hashtagleri Etkin Kullanınİlgi Alanlarınızla İlgili Hashtagleri KeşfedinPopüler Hashtagleri Takip EdinÖzgün Hashtagler OluşturunHashtagleri Doğru Miktar ve Çeşitlilikte KullanınInstagram’da Keşfete Çıkmak İçin Etkileşimi ArtırınPaylaşımlara Yorum ve Beğeni Almaya Önem VerinTakipçilerinizle Etkileşimde BulununInstagram Hikayelerini Etkin KullanınInstagram’da Keşfete Çıkmak İçin Reels Özelliğini Kullanın Instagram’da Keşfete Çıkmak İçin Kullanıcıların İlgisini Çeken İçerikler Oluşturun İçeriğinizin Görsel Kalitesi Önemlidir İlk olarak, Instagram’da keşfete çıkmak için kullanıcıların ilgisini çeken içerikler oluşturmanız önemlidir. İçeriğinizin görsel kalitesi, kullanıcıların dikkatini çekmek ve onları etkilemek […]

Instagram Hesap Silme İşlemleri [2023]

Sosyal Medya 4 ay önce

Sosyal medya uygulaması denildiğinde ilk akla gelenlerden biri şüphesiz Instagramdır. Bu popüler uygulamanın kullanıcı kitlesi her geçen gün daha da fazla büyüyor. Platformun dünyanın dört bir yanından milyonlarca üyesi bulunuyor.İçindekilerInstagram Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?Dikkat Edilmesi Gereken Noktalarİlgili Politikalar ve Süreçler Birçoğumuz vaktimizin önemli bir kısmını Instagram’da geçiriyoruz. Videolar, fotoğraflar, hikayeler ve çok daha fazlası ile ciddi bir etkileşim elde ediliyor. Ancak bazen çeşitli nedenlerden dolayı hesaplarını silmek isteyenlerde olabiliyor. Bunun başlıca nedenleri, kullanıcıların çok fazla zaman harcadığını düşünmesi ve sıkılması olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca da Instagram hesap silme işlemleri yoğun bir şekilde araştırılıyor. İlk başta karmaşık gibi görünse de hesap silme işlemi oldukça basittir. Eğer bu konuda zorluk çekiyorsanız hiç panik yapmayın. Sizler için tüm adımları tane tane anlattık. Şimdi ayrıntılara geçelim. Instagram Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır? Instagram hesap silme işlemleri, mobil uygulama veya web tarayıcısı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir. Aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz: […]

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? [2023]

Sosyal Medya 5 ay önce

Instagram mavi tik nasıl alınır sorusuna cevap arayanlar için mavi tik alma sürecini ve bunu nasıl başaracağınızı açıklayan bir rehber hazırladık.İçindekilerInstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Uygulama Adımları Özellikle, sosyal medya devi Twitter’ın abonelik hizmeti “Twitter Blue”nun ardından Instagram ve Facebook için geliştirilen ücretli Mavi Tik abonelik hizmeti de Instagram Mavi tik nasıl alınır gibi soruları gündeme getirdi. Instagram’da mavi tik alma ile ilgili tüm süreci adım adım açıkladık. Görünüşte basit olan bu sürecin birçokları için zor olabileceğini biliyoruz. Ancak, doğrulanmış bir Instagram hesabının avantajlarını keşfetmenin zamanı geldi. Instagram hesapları için Ücretli Mavi Tik ve Ücretsiz Mavi Tik başvuru sürecinin detayları aşağıdaki gibidir. Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Uygulama Adımları Instagram mavi tik nasıl alınır sorusu için uygulamanız gereken pratik adımları sizler için aşağıda sıraladık: Instagram’da oturum açın. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin. Profilinizden sağ üst köşedeki “üç çizgi” simgesine dokunun ve “Ayarlar” menüsüne gidin. Ayarlar menüsüne gidin. “Ayarlar” menüsünü […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası