Google Bard Nedir, Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin en popüler yapay zeka araçlarından biri şüphesiz ChatGPT’dir. Ancak bu eşsiz araca büyük bir rakip daha var. O da: Google Bard Peki, Google Bard nedir, ne işe yarar? Sizler için tüm detayları derledik. Şimdi ayrıntılara geçelim. Google Bard Nedir? Popüler yapay zeka aracı Bard’ın arkasında Google AI bulunuyor. Arama motoru devi yapay zeka alanından da geri kalmadı. Yorumculara göre Bard, ChatGPT’ye en büyük rakip olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ancak hala çok yolu olduğu söylenebilir. Google Bard, 2023 yılının Mart ayında İngiltere’de kullanıma sunuldu. Ancak bu kullanım Test Aşaması olarak nitelendirildi. Bard, kısaca sohbet botu olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca LaMDA dil modelini kullanmaktadır. Bard şu anda sınırlı ülke ve sınırlı kullanıcı sayısı ile faaliyet gösteriyor. Google Bard Avantajları Google Bard sohbet botu, kullanıcıların belirli bir sorun veya soruları için hızlı ve doğru yanıtlar sunarak zaman tasarrufu sağlar. Geleneksel müşteri hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Bard botu, 7/24 erişilebilirliği ve anında yanıtlarıyla kullanıcılara […]

Son dönemlerin en popüler yapay zeka araçlarından biri şüphesiz ChatGPT’dir. Ancak bu eşsiz araca büyük bir rakip daha var. O da: Google Bard Peki, Google Bard nedir, ne işe yarar? Sizler için tüm detayları derledik. Şimdi ayrıntılara geçelim.

Google Bard Nedir?

Popüler yapay zeka aracı Bard’ın arkasında Google AI bulunuyor. Arama motoru devi yapay zeka alanından da geri kalmadı. Yorumculara göre Bard, ChatGPT’ye en büyük rakip olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ancak hala çok yolu olduğu söylenebilir.

Google Bard, 2023 yılının Mart ayında İngiltere’de kullanıma sunuldu. Ancak bu kullanım Test Aşaması olarak nitelendirildi. Bard, kısaca sohbet botu olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca LaMDA dil modelini kullanmaktadır. Bard şu anda sınırlı ülke ve sınırlı kullanıcı sayısı ile faaliyet gösteriyor.

Google Bard Avantajları

Google Bard sohbet botu, kullanıcıların belirli bir sorun veya soruları için hızlı ve doğru yanıtlar sunarak zaman tasarrufu sağlar. Geleneksel müşteri hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Bard botu, 7/24 erişilebilirliği ve anında yanıtlarıyla kullanıcılara anlık destek sunar. Bu, müşteri hizmetleri departmanlarının yükünü hafifletir ve şirketlerin personel maliyetlerini azaltmalarını sağlar.

Bard botu, aynı anda binlerce hatta milyonlarca kullanıcıyla etkileşim kurabilir. Bu, büyük ölçekli şirketlerin ve platformların müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermesini sağlar. Bard, eşzamanlı olarak birçok kullanıcının sorularını ele alabilir ve her birine ayrıntılı yanıtlar sunabilir. Bu, müşteri memnuniyetini artırır ve şirketin büyüme potansiyelini artırır.

Bunların yanı sıra Google Bard, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve tercihlerini öğrenerek kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. Bot, geçmiş etkileşimleri ve kullanıcı profillerini analiz ederek, daha önceki alışveriş deneyimleri, tercihleri ve diğer ilgi alanları hakkında bilgi sahibi olabilir.

Google Bard Yorum

Google Bard‘a aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz. Ancak verdiği cevaplar, uzunluklar ve detaylar ChatGPT’ye kıyasla daha emekleme aşamasında denebilir. Görünüşe göre Bard’ın yolu daha uzun. Ancak arkasında Google gibi bir devin olduğun unutmamak lazım.

Uzmanlara göre ilerleyen zamanlarda Bard muhteşem seviyelere gelebilir. Daha şimdiden pek çok ülkede ilgiyle takip edildiği ve kullanılmaya başlandığı da bilinen bir gerçek. Popüler yapay zeka aracının gelişimine önümüzdeki günlerde hep birlikte şahit olacağız.

Benzer Yazılar

Xbox Yeni Kullanıcı Arayüzü [2023]

Teknoloji 5 saat önce

Microsoft tarafından uzun zamandır beklenen güncelleme sonunda geldi. Xbox kullanıcı arayüzünü tamamen değişti. Böylece kullanıcılara yeni bir deneyim sunulmaya başlandı. Xbox yeni kullanıcı arayüzü daha modern ve minimal görünüyor. Özellikle PlayStation’a kıyasla eleştirilen eski yapıdan ayrılıyor.İçindekilerXbox Yeni Kullanıcı Arayüzü Xbox Yeni Kullanıcı Arayüzü Yeni arayüzün odak noktası başlangıç ​​sayfası olarak karşımıza çıkıyor. Burada kutucuklar daha net bir şekilde ayrılıyor ve kullanıcılar, arayüzü kendi beğenilerine göre kolayca özelleştirmek için yeni seçeneklere sahipler. Ayrıca ekranın üst kısmında Kitaplık, Microsoft Mağazası, Xbox Game Pass, Arama ve Ayarlar gibi önemli alanlara anında erişim sağlayan hızlı erişim menüsü bulunuyor. Hesap bilgileri ve denetleyici pil düzeyi gibi bilgiler de sol ve sağ bölmelerde görüntülenmektedir. Xbox yeni kullanıcı arayüzü büyük bir boşluk, görsel olarak hoş bir deneyim için gezindikleri oyuna veya uygulamaya bağlı olarak değişen arka planlarla kullanıcılara hoş bir estetik sağlıyor. Bu arada oyuncuların en sık kullandığı içerikler de en son açılan oyun ve uygulamaları listeliyor. […]

Yerden Isıtma Sistemi Türleri

Teknoloji 3 ay önce

Elektrikli Yerden Isıtma Elektrik enerjisi kullanarak çalışan bu sistem, özellikle küçük alanlarda tercih edilir. Kolay kurulumu ve bağımsız çalışabilme özelliği sayesinde pratik bir çözümdür. kayseri evden eve nakliyat firmaları Sulu Yerden Isıtma Sıcak suyun borular aracılığıyla dolaştığı bu sistem genellikle geniş alanların ısıtılmasında tercih edilir. Isıyı daha uzun süre tutma özelliğiyle bilinir. Yerden Isıtmanın Maliyeti: Yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti kurulum boyutuna, seçilen sistem türüne ve yerel faktörlere göre değişir. Genel olarak yüksek yatırım maliyeti uzun vadede enerji tasarrufuyla dengelenir. Yerden Isıtma Nasıl Kurulur? yerden ısıtma kurulumu aşamalı bir süreç gerektirir: Döşeme Seçimi ve Hazırlık: Yerden ısıtma sistemi döşenecek zemin kaplamasını seçmeden önce uygun malzemeyi seçmek önemlidir. Ardışık adımlarla zemin hazırlığı yapılmalıdır. Isıtma Kablolarının veya Borularının Döşenmesi: Seçilen sistem türüne göre ısıtma kablosu veya borular zemine döşenir. Bu aşama profesyonel yardım gerektirebilir. Sistem Kontrolü ve Bakımı: Kurulum tamamlandıktan sonra, sistem kontrol edilmeli ve düzenli bakım yapılmalıdır. Bu sistemler hakkında bilgi almak […]

Google Asistan’a Yapay Zekâ Desteği Mi Geliyor?

Teknoloji 4 ay önce

Son günlerde teknoloji dünyasında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu alandaki son gelişmeler ise Google Asistan’dan geldi. Sızdırılan bilgilere göre Google Asistan‘a yapay zeka desteği gelebilir. Peki, bu sızıntılar nasıl ortaya çıktı? Şirket içi bir e-postanın bu bilgileri gün ışığına çıkardığı iddia edildi. Bu e-postaya göre LLM isimli dil modeli, kısa bir süre içerisinde Google Asistan’a entegre edilecek.İçindekilerLLM isimli dil modeli Google Asistan’a entegre edilecek Yapay zeka sistemleri her gün biraz daha fazla yaygınlaşıyor. Bu tür sistemlere sadece kurumsal markalar değil bireysel kullanıcılar da büyük ilgi gösteriyor. Fakat daha yolun başında olduğumuz da kaçınılmaz bir gerçek. Teknoloji alanında yaşanan son gelişmeler, Google’ın yeni planlarını ortaya çıkardı. LLM isimli dil modeli Google Asistan’a entegre edilecek Google’ın çalışanlarına gönderdiği bir e-posta, Google Asistan hizmetinin yakın bir gelecekte önemli bir dönüşüm geçireceğini ortaya çıkardı. E-posta, Google’ın “Asistan” hizmetinin yapay zekâ dopingi alacağını gözler önüne serdi. Google, LLM (Dil Düzeyi Modeli) adı verilen dil modeliyle […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası