1. Anasayfa
  2. Merak Edilenler

Umre Fiyatları 2023 Umre Fiyatları Belli Oldu!

Umre fiyatları Umreye gitmek isteyen Müslümanlar tarafından merak ediliyor. Her sene güncellenen Umre ücretleri 2023 yılı için de belli oldu. Umre fiyatları için güncel liste ve konaklamaların özelliklerini haberimizde paylaştık.


0

Umre fiyatları her sene değişik ücretlerle Umreye gitmek isteyenlere sunuluyor. Bu senenin Umre için belirlenen ücretleri açıklandı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda Dolar kuruna zam gelmesi Umreye gideceklerden bazılarına engel oluyor. Eğer sizler de Umreye gitmeyi düşünüyorsanız ve Diyanet Hac Umre fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız haberimizi takip edebilirsiniz.

Diyanet Umre fiyatları 2023 için açıklandı. Hemen sizlerle paylaşıyoruz. 2 kişilik ve 3 kişilik konaklamalı Umre ziyaretlerinin maddi bedellerini haberimizin devamından öğrenmeye başlayabilirsiniz.

2023 Umre Parası Ne Kadar? Diyanet Umre Fiyatları 2023 2. Dönem

2023 Umre parası ne kadar sorusu kutsal toprakları ziyaret ederek manevi yönden rahatlık ve dini görevini yerine getirme duygusuna sahip olmak isteyenler tarafından sorulmaktadır. Umre ücretleri kalınacak kişi sayısına ve turlara göre değişiklik göstermektedir. Tabi en önemlisi tarihler değiştikçe fiyat farklılıkları açığa çıkabilmektedir. Diyanet Umre ücretleri için 2. Tura dahil olmak isteyenler 21 ile 23 Ağustos arasında gidebilir ve 1 ile 3 Eylül aralığında dönebilmektedir. Ancak 2. Dönem gitmek isteyenler Ocak, Şubat ve Mart aylarını beklemeleri gerekmektedir.

  1. tur için umre parası 2 kişilik konaklamalarda 35.939 TL olup 3 kişilik konaklamalarda 36.657 TL olmaktadır. Eğer 4 kişilik konaklama satın almak isterseniz 37.735 TL ödersiniz.

1 Kişilik Umre Fiyatı Ne Kadar? Diyanet Umre Fiyatları 2023 3. Dönem

Diyanet Umre fiyatları açıklandıktan sonra tek kişilik umrelerin ne kadar olduğu merak ediliyor. Eğer 3. Dönem Umre’ye gidecekseniz Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında Umre ziyareti yaparsınız. 2 kişilik Umre fiyatı şuan için 35.939 TL olmaktadır. Tabi bu Diyanet’in belirlediği ücrettir. Bu ücrete ekstra masraflar tur şirketine göre dahil edilebilmektedir.

2 Kişilik Umre Fiyatı Ne Kadar? 2 Kişilik Umre Fiyatları 2023

2 kişilik Umre fiyatı yıllara ve Umreye gidilen döneme göre değişiklik göstermektedir. Bulunduğumuz dönem için farklı tarihler kapsamında belirlenen Umre ücretleri aşağıdaki gibidir:

  • Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını kapsayan 2023 dönemi için 8 farklı tur Diyanet tarafından düzenlenmektedir. Böylece 2 kişilik Umre fiyatları tarihlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında gidilen turlarda 36.657 TL ödenmektedir.
  • İlk tur; 15-17 Ağustos, 26-28 Ağustos aralığındaki turdur.
  • 21-23 Ağustos ile başlayan 01-03 Eylül aralığında biten 2. Turdur.
  • 29-31 Ağustos ile başlayan 09-11 Eylül aralığına kadar devam eden 3. Tur karşımıza çıkmaktadır.

Süreç Ekim ayına kadar 8 günlük periyotlarla devam etmektedir.

Umre Kaç Yaşa Kadar Ücretsiz? Diyanet Öğrenci Umre Fiyatları 2023

Diyanet öğrenci Umre fiyatları değişiklik göstermektedir. 2023 yılı için Umre fiyatı açıklayan Diyanet 4 kişilik ailelere kolaylık sağlamıştır. 4 kişilik aileyle gelen ve ailede çocuğu olan Umre ziyaretçilerine çocuk için 17.750 TL ödemeleri gerektiği söylenmektedir. Bu nedenle çocuklar için daha az ücret ödendiğini söyleyebiliriz.

Umre En Az Kaç Gün Sürer? 2023 Ramazan Umre Fiyatları Diyanet

2023 Ramazan Umre fiyatları için araştırma yapanlar Umre’de kaç gün kalması gerektiğini merak ediyorlar. Dini inanışlara göre Umre’de en az 3 gün kalınması uygun bir şekilde karşılanmaktadır. Tabi siz süreyi yükseltebilmektesiniz.

Umreye gitmeniz halinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız, vize işlemleriniz, ulaşım desteği ve Mekke- Medine’ye gitmek için uçak bileti alışverişleriniz ödediğiniz ücretin içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ekstra bir para ödemesi yapmıyorsunuz. Yemek olarak sabah ve akşam tabldot yemek verilmektedir. Öğlenleri ise kumanya takdim edilmektedir. Dolayısıyla 1. Dönem Umre fiyatı içerisinde hizmetlerin büyük bir kısmının bulunduğunu söyleyebiliriz.

7 Günlük Umre Ne Kadar? Umre Fiyatları 2023 Listesi

  • 7 günlük Umre ne kadar sorusu için Umre’ye kaç kişi gideceğinizi kararlaştırmanız gerekiyor. Eğer 4 kişilik odada kalacaksanız ve Dönem Umre fiyatı merak ediyorsanız 5000 Riyal ödemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu ücret günlük ve kişi başı tutardır.
  • 7 günlük Umre’ye gidenler ve 3 kişilik aileler için kişi başı 5100 Riyal talep edilmektedir.
  • 2 kişilik Umre fiyatı ise 5250 Riyal olarak belirlendi. Diyanet’in belirlediği fiyatlara uygun bir sorgulama yaparak umre firmalarıyla anlaşmanız önem taşıyor. Diyanet’in fiyatlarını bilmeden umre firmalarıyla görüşmeniz halinde yüksek fiyat ödemek zorunda kalabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir