1. Anasayfa
  2. Seo

Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

Ücretsiz backlink kaynakları ile web sitelerinizin sıralamasını yükseltmek artık hayal olmaktan çıkıyor!


0

Backlinkler SEO çalışmalarının ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak bu işlemler zaman zaman maliyetli bir hal olabiliyor. Bu gibi durumlarda pek çok site sahibi ücretsiz backlink kaynaklarını araştırmaya başlıyor. Bunu göz önünde bulundurarak ücretsiz backlink nasıl alınır sorusunu cevaplandırmaya karar verdik. Şimdi detaylara hep beraber yakından bir göz atalım.

Ücretsiz Backlink Kaynakları

  1. Dizinler
  2. Firma rehberleri
  3. Site yorumları
  4. Profil backlink
  5. Forum tanıtımları
  6. Sözlük tanıtımları
  7. PDF Backlink
  8. EDU Backlink

1- Dizinler

Dizinler, firma rehberlerine kıyasla çok daha pratik ve az prosedürlüdür. Kısa sürede sitenizi ekleyerek geri bağlantı alabileceğiniz kaynaklardır. Genellikle de ücretsizdir.

2- Firma Rehberleri

Firma rehberli, adı üzerinde işletmelerinizi ve markalarınızı kaydedebileceğiniz web platformlarıdır. Önemli bir kısmı ücretsizdir. Markanızı eklersen sitenizin bağlantısını da girebiliyorsunuz.

3- Site yorumları

Site yorumları, en zahmetsiz backlink çeşitlerinden biridir. Popüler blogların yorumlar kısmına web adresinizi girmenizi kapsar.

4- Profil Backlink

Üyelik sistemi bulunan popüler sitelerin ”Biyografı” ya da ”Hakkımızda” bölümüne web adresinizi girme işlemidir.

5- Forum Tanıtımları

Bazı forum sitelerinde ”Siteni tanıt” kategorisi bulunmaktadır. Bu kategoride web platformlarınızın tanıtımını yapabilir ve link paylaşabilirsiniz.

6- Sözlük Tanıtımları

Sözlükler, en aktif sosyal platformlardan biridir. Burada paylaşacağınız linklerin SEO açısından ciddi bir katkısı olacaktır.

7- PDF Backlink

Öncelikle sitenizin tanıtımını ve linkini içeren bir yazı hazırlayın. Ardından bu metni PDF’e çevirin. Bu PDF dosyasını PDF yükleme sitelerine girin.

8- EDU Backlink

Google arama motoruna ”EDU backlink” yazdığınızda karşınıza pek çok kaynak çıkar. Bu kaynaklar genellikle İngilizcedir. Paylaşılan EDU uzantılı adreslere girerek yorumlar bölümüne web sitenizin bağlantısını bırakabilirsiniz.

Yukarıda ki kaynaklardan da göreceğiniz üzere ücretsiz backlink kaynakları ile çalışma gerçekleştirmek son derece basit ve zahmetsizdir. Ayrıca bu işlemlerin web sitenizin sıralamasını olumlu yönde etkileyeceği de söylenebilir. Tüm bunların yanında maliyetten de önemli derecede tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir