Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Apple Music’i uzaktan nasıl yönetebileceğinizi öğrenin. iTunes Remote uygulamasını kullanarak Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasını iPhone veya iPad’inizden kontrol edin. Apple Music Nedir? Apple Music, milyonlarca şarkıya erişmenizi sağlayan popüler bir müzik akışı servisidir. Ancak Apple Music’i sadece iPhone veya iPad’inizde değil, aynı zamanda Mac veya PC’nizde de dinleyebilirsiniz. Peki Apple Music’i evinizin her yerinden uzaktan nasıl yönetebilirsiniz? Cevap basit: iTunes Remote uygulamasını kullanarak. iTunes Remote uygulaması, Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasını iPhone veya iPad’inizden kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. iTunes Remote uygulamasını App Store’dan indirdikten sonra, iPhone veya iPad’inizi Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasına bağlayabilir ve şunları yapabilirsiniz: Apple Music, Apple TV veya iTunes kütüphanelerinize erişebilirsiniz Sanatçı, albüm ve şarkılara göre müzik arayabilirsiniz Film, TV şovu ve podcastlere göz atabilirsiniz Oynatma listeleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz Sırada ne olduğunu görebilirsiniz Tüm Apple Music, Apple TV veya iTunes kütüphanelerinizi arayabilirsiniz Paylaşılan Apple Music, Apple […]

Apple Music’i uzaktan nasıl yönetebileceğinizi öğrenin. iTunes Remote uygulamasını kullanarak Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasını iPhone veya iPad’inizden kontrol edin.

Apple Music Nedir?

Apple Music, milyonlarca şarkıya erişmenizi sağlayan popüler bir müzik akışı servisidir. Ancak Apple Music’i sadece iPhone veya iPad’inizde değil, aynı zamanda Mac veya PC’nizde de dinleyebilirsiniz. Peki Apple Music’i evinizin her yerinden uzaktan nasıl yönetebilirsiniz?

Apple Music Uygulaması

Apple Music Uygulaması

Cevap basit: iTunes Remote uygulamasını kullanarak. iTunes Remote uygulaması, Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasını iPhone veya iPad’inizden kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. iTunes Remote uygulamasını App Store’dan indirdikten sonra, iPhone veya iPad’inizi Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasına bağlayabilir ve şunları yapabilirsiniz:

 • Apple Music, Apple TV veya iTunes kütüphanelerinize erişebilirsiniz
 • Sanatçı, albüm ve şarkılara göre müzik arayabilirsiniz
 • Film, TV şovu ve podcastlere göz atabilirsiniz
 • Oynatma listeleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz
 • Sırada ne olduğunu görebilirsiniz
 • Tüm Apple Music, Apple TV veya iTunes kütüphanelerinizi arayabilirsiniz
 • Paylaşılan Apple Music, Apple TV veya iTunes kütüphanelerini keşfedebilirsiniz
 • AirPlay ile dinleyebilirsiniz
 • Müziği AirPlay hoparlörlere gönderebilirsiniz
 • Hoparlörleri birlikte gruplandırabilir ve müziği aynı anda birden fazla odada çalabilirsiniz
 • Her hoparlörün ses seviyesini bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz

iTunes Remote Uygulamasını Kurmak

iTunes Remote uygulamasını kullanabilmek için önce iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı kontrol etmek istediğiniz medya kütüphanesi (veya kütüphaneleri) ile eşleştirmeniz gerekir. Cihazınızın ve bilgisayarınızın aynı kablosuz ağda olması ve aynı Apple Kimliği ile oturum açmış olması gerekir.

iTunes Remote Uygulaması

iTunes Remote Uygulaması

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Remote uygulamasını açın. Aşağıdakilerden birini yapın:

 • iTunes Remote’u ilk kez kullanıyorsanız: Elle Bağlan’a dokunun.
 • iTunes Remote’u ilk kez kullanmıyorsanız: Ayarlar’a dokunun, ardından “Bir medya kütüphanesi ekle”ye dokunun. 4 haneli bir kod görünür.

Mac’inizdeki Müzik uygulamasında, yan menüde Cihazlar’ın altındaki Uzaktan düğmesine tıklayın ve 4 haneli kodu yazın. Müzik, bilgisayarınızdaki kütüphaneyi cihazınızdaki iTunes Remote uygulamasıyla eşleştirir.

iTunes Remote Uygulamasını Ev Paylaşımı ile Kullanmak

Ev Paylaşımı’nı açtıysanız, iTunes Remote uygulamasını Ev Paylaşımı ağınızdaki medya kütüphaneleriyle otomatik olarak eşleştirebilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Remote uygulamasını açın. Aşağıdakilerden birini yapın:

 • iTunes Remote’u ilk kez kullanıyorsanız: Ev Paylaşımı’nı Kullan’a dokunun.
 • iTunes Remote’u ilk kez kullanmıyorsanız: Ayarlar’a dokunun, ardından Ev Paylaşımı’nı açın. Apple Kimliğiniz ve şifrenizle oturum açın.

Tüm cihazları medya kütüphanenizden ayırmak (veya eşleştirmeyi kaldırmak) için, Gelişmiş ayarlarda Tüm Uzaktan Kumandaları Unut’u tıklayın.

Remote uygulaması aynı zamanda Apple Watch’ta da mevcuttur. Mac veya PC’de müziği kontrol etmek için Apple Watch’u kullanma hakkında bilgi edinin.

Sıkça Sorulan Sorular

[toggles][toggle title=”iTunes Remote uygulamasını kullanmak için internet bağlantısına ihtiyacım var mı?”]Hayır, iTunes Remote uygulamasını kullanmak için internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Sadece cihazınızın ve bilgisayarınızın aynı kablosuz ağda olması yeterlidir.[/toggle][toggle title=”iTunes Remote uygulamasını Android cihazlarımda kullanabilir miyim?”]Hayır, iTunes Remote uygulaması sadece iOS ve watchOS cihazlarında çalışmaktadır.[/toggle][toggle title=”iTunes Remote uygulaması Apple Music aboneliğim olmadan da çalışır mı?”]Evet, iTunes Remote uygulaması Apple Music aboneliğiniz olmasa da çalışır. Ancak Apple Music aboneliğiniz varsa, iTunes Remote uygulaması ile Apple Music kütüphanenize erişebilir ve müzik akışı yapabilirsiniz.[/toggle][/toggles]

Apple Music’i uzaktan yönetmenin en kolay yolu iTunes Remote uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulama sayesinde, iPhone veya iPad’inizden Apple Music, iTunes veya Apple TV uygulamasını kontrol edebilir, müzik arayabilir, oynatma listeleri oluşturabilir, AirPlay ile dinleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. iTunes Remote uygulamasını App Store’dan ücretsiz olarak indirebilir ve cihazınızı medya kütüphanenizle eşleştirebilirsiniz. Ev Paylaşımı’nı açarsanız, iTunes Remote uygulamasını Ev Paylaşımı ağınızdaki diğer medya kütüphaneleriyle de kullanabilirsiniz. Umarım bu paylaşımımız sizlere yardımcı olmuştur.

Benzer Yazılar

Xbox Yeni Kullanıcı Arayüzü [2023]

Teknoloji 21 saat önce

Microsoft tarafından uzun zamandır beklenen güncelleme sonunda geldi. Xbox kullanıcı arayüzünü tamamen değişti. Böylece kullanıcılara yeni bir deneyim sunulmaya başlandı. Xbox yeni kullanıcı arayüzü daha modern ve minimal görünüyor. Özellikle PlayStation’a kıyasla eleştirilen eski yapıdan ayrılıyor.İçindekilerXbox Yeni Kullanıcı Arayüzü Xbox Yeni Kullanıcı Arayüzü Yeni arayüzün odak noktası başlangıç ​​sayfası olarak karşımıza çıkıyor. Burada kutucuklar daha net bir şekilde ayrılıyor ve kullanıcılar, arayüzü kendi beğenilerine göre kolayca özelleştirmek için yeni seçeneklere sahipler. Ayrıca ekranın üst kısmında Kitaplık, Microsoft Mağazası, Xbox Game Pass, Arama ve Ayarlar gibi önemli alanlara anında erişim sağlayan hızlı erişim menüsü bulunuyor. Hesap bilgileri ve denetleyici pil düzeyi gibi bilgiler de sol ve sağ bölmelerde görüntülenmektedir. Xbox yeni kullanıcı arayüzü büyük bir boşluk, görsel olarak hoş bir deneyim için gezindikleri oyuna veya uygulamaya bağlı olarak değişen arka planlarla kullanıcılara hoş bir estetik sağlıyor. Bu arada oyuncuların en sık kullandığı içerikler de en son açılan oyun ve uygulamaları listeliyor. […]

Yerden Isıtma Sistemi Türleri

Teknoloji 3 ay önce

Elektrikli Yerden Isıtma Elektrik enerjisi kullanarak çalışan bu sistem, özellikle küçük alanlarda tercih edilir. Kolay kurulumu ve bağımsız çalışabilme özelliği sayesinde pratik bir çözümdür. kayseri evden eve nakliyat firmaları Sulu Yerden Isıtma Sıcak suyun borular aracılığıyla dolaştığı bu sistem genellikle geniş alanların ısıtılmasında tercih edilir. Isıyı daha uzun süre tutma özelliğiyle bilinir. Yerden Isıtmanın Maliyeti: Yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti kurulum boyutuna, seçilen sistem türüne ve yerel faktörlere göre değişir. Genel olarak yüksek yatırım maliyeti uzun vadede enerji tasarrufuyla dengelenir. Yerden Isıtma Nasıl Kurulur? yerden ısıtma kurulumu aşamalı bir süreç gerektirir: Döşeme Seçimi ve Hazırlık: Yerden ısıtma sistemi döşenecek zemin kaplamasını seçmeden önce uygun malzemeyi seçmek önemlidir. Ardışık adımlarla zemin hazırlığı yapılmalıdır. Isıtma Kablolarının veya Borularının Döşenmesi: Seçilen sistem türüne göre ısıtma kablosu veya borular zemine döşenir. Bu aşama profesyonel yardım gerektirebilir. Sistem Kontrolü ve Bakımı: Kurulum tamamlandıktan sonra, sistem kontrol edilmeli ve düzenli bakım yapılmalıdır. Bu sistemler hakkında bilgi almak […]

Google Asistan’a Yapay Zekâ Desteği Mi Geliyor?

Teknoloji 4 ay önce

Son günlerde teknoloji dünyasında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu alandaki son gelişmeler ise Google Asistan’dan geldi. Sızdırılan bilgilere göre Google Asistan‘a yapay zeka desteği gelebilir. Peki, bu sızıntılar nasıl ortaya çıktı? Şirket içi bir e-postanın bu bilgileri gün ışığına çıkardığı iddia edildi. Bu e-postaya göre LLM isimli dil modeli, kısa bir süre içerisinde Google Asistan’a entegre edilecek.İçindekilerLLM isimli dil modeli Google Asistan’a entegre edilecek Yapay zeka sistemleri her gün biraz daha fazla yaygınlaşıyor. Bu tür sistemlere sadece kurumsal markalar değil bireysel kullanıcılar da büyük ilgi gösteriyor. Fakat daha yolun başında olduğumuz da kaçınılmaz bir gerçek. Teknoloji alanında yaşanan son gelişmeler, Google’ın yeni planlarını ortaya çıkardı. LLM isimli dil modeli Google Asistan’a entegre edilecek Google’ın çalışanlarına gönderdiği bir e-posta, Google Asistan hizmetinin yakın bir gelecekte önemli bir dönüşüm geçireceğini ortaya çıkardı. E-posta, Google’ın “Asistan” hizmetinin yapay zekâ dopingi alacağını gözler önüne serdi. Google, LLM (Dil Düzeyi Modeli) adı verilen dil modeliyle […]

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası & Gizlilik Politikası